Skontaktuj się z nami

Nasz region

Był taki klub: Jaworzynka Gołkowice

Klub sportowy „Jaworzynka” Gołkowice został założony 13 lipca 2003 roku podczas zebrania, w którym uczestniczyło 26 osób. Obecni w sposób jednogłośny uchwalili statut klubu, a także opowiedzieli się za jego utworzeniem.

Prezesem został wybrany Aleksander Piętka, który zresztą pełnił tę funkcję przez cały czas istnienia klubu. Na wiceprezesów wybrano Ryszarda Lorczyka i Jana Kupczaka. Jednym z członków zarządu był także obecny komendant OSP w Gołkowicach Górnych – Paweł Banach.

KS Jaworzynka Gołkowice przez wszystkie sezony swojego istnienia rozgrywała mecze ligowe na poziomie B klasy nowosądeckiej. Ciekawostką jest fakt, że w żadnym z nich, w końcowym rozrachunku nie znalazła się na ostatnim miejscu. Największym sukcesem drużyny było zdobycie 3 miejsca w sezonie 2010/2011 (był to ostatni sezon istnienia klubu). Zespół nie posiadał swojego boiska, więc jako gospodarz wynajmował stadiony w Starym Sączu lub Jazowsku.

Na początku drużyna występowała bez trenera, później został nim Kazimierz Gębacz, w przeszłości związany z Lubaniem Tylmanowa i Sokolicą Krościenko. W kilku ostatnich sezonach szkoleniowcem był także Andrzej Jawor – latami związany z Sokołem Stary Sącz.

W zespole występowało kilka ciekawych postaci takich jak: obecny trener Sokoła Stary Sącz – Jakub Bober (środkowy obrońca), obecny trener Amatora Paszyn – Łukasz Zwoliński (napastnik), Kamil Głębocki – obecnie Sokół Stary Sącz, aktualni piłkarze A-klasowych Budowlanych Jazowsko – Wojciech i Rafał Burchelowie.
Klub Jaworzynka Gołkowice zakończył działalność w dniu 8 lipca 2011 roku, po sezonie 2010/2011 z powodu trudności finansowych (bardzo małe dotacje z gminy), a przede wszystkim z powodu braku własnego stadionu do rozgrywania spotkań ligowych.

(Sebastian Stanek)

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region