Skontaktuj się z nami

A klasa

W Nawojowej chcą zbudować mocny Nawoj

Od kilku sezonów Nawoj walczy na poziomie sądeckiej B – klasy. Plany na przyszłość są tam ambitne i pierwszym krokiem ma być powrót na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Sezony 2008/2009 i 2010/2011 w Nawojowej są wspominane z utęsknieniem, kiedy to drużyna walczyła w barażach o awans do klasy okręgowej. Niedosyt pozostał jednak spory, bo najpierw na drodze stanęło Ogniwo Piwniczna Zdrój, a następnie decyzja OZPN-u, który zrezygnował z rozgrywania baraży o promocję do wyższej ligi. 

Sięgając pamięcią wstecz można śmiało powiedzieć, że Nawoj na poziomie sądeckiej A – klasy zawsze był ekipą, której należał się szacunek i respekt. Wielu z nas zapewne może przytoczyć masę spotkań z poprzednich lat, gdzie o punkty z tym zespołem było bardzo ciężko. W pewnym momencie coś poszło z złym kierunku, bo od sezonu 2017/2018 drużyna z Nawojowej występuje w B – klasie.

Dopytaliśmy się więc u źródła, jakie plany na przyszłość mają w Nawojowej. – Jeśli chodzi o rundę wiosenną, to cały czas chcemy pracować nad tworzeniem dobrej atmosfery wokół drużyny. Mogą się o tym przekonać zespoły, które już u nas grały. Staramy się zrobić profesjonalną atmosferę, mimo, że gramy w takiej, a nie innej lidze. – powiedział Arkadiusz Bogdański.

– Jest to dla nas zabawa, ale i chęć udowodnienia, że nawet tutaj u nas można zrobić fajną piłkę i całą otoczkę. Chcemy rozwijać się piłkarsko i w każdym meczu walczyć o trzy punkty. Na jakim miejscu skończymy? Tego nikt nie wie, liga pokaże, ale chcemy zaprezentować się, jak najlepiej – dodaje Bogdański.

Drużyna ma zaplanowaną serię gier sparingowych, rozpocznie się ona 20 lutego, a rywalem będzie Koniczynka Ocice. Następnie rywalami Nawoja będą: Biali Biały Dunajec (28 luty), Victoria Witowice Dolne (7 marca), Dobrzanka Dobra (14 marca), Ogień Sękowa (21 marca) oraz Wierchy Pasierbiec (28 marca).

(Sebastian Stanek)

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w A klasa