Skontaktuj się z nami

A klasa

Jednak szesnaście zespołów w sądeckiej A – klasie

Głosowanie korespondencyjne klubów w sądeckiej A – klasie przeważyło w stosunku 10 do 4 za utworzeniem szesnastozespołowej ligi.

Poniżej treść komunikatu:

Podczas Posiedzenia Prezydium MZPN w Krakowie w dniu 19 lipca 2022r., na którym był obecny członek Prezydium p. Paweł Cieślicki /prezes MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu/, Prezydium MZPN Kraków na wniosek i prośbę (z uzasadnieniem) prezesa tut. Związku podjęło uchwałę, iż w sezonie 2022/2023 sądecka klasa „A” będzie /warunkowo/ liczyć 16 zespołów.

W związku z powyższym w dniu 20 lipca br. tut. Komisja Gier zwróciła się z pismem do sądeckich klubów klasy „A” o wyrażenie własnej opinii, co do ilości drużyn w sezonie rozgrywkowym 2022/2023 w sądeckiej klasy „A”. W piśmie /zapytano/
o wariant 16 zespołów.

W wyniku głosowania korespondencyjnego drużyn sądeckiej klasy A, Komisja Gier MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu informuje, iż na podstawie otrzymanych pism wzg. maili: stosunek jest 10 do 4 „za” utworzeniem sądeckiej klasy A w ilości 16 zespołów.
Również w dniu wczorajszym tut. Komisja Gier wystąpiła z pismem do klubów zainteresowanym awansem do klasy „A” tj. LKS Świniarsko” oraz LKS „Zawada” Nowy Sącz o pozytywny akces gry w klasa A

Jednocześnie informujemy, iż w sezonie 2023/2024 sądecka klasa A będzie liczyć 14 zespołów. W związku z powyższym po uwzględnieniu spadków z IV ligi – V ligi oraz klasy okręgowej spadkiem objętych zostanie tyle zespołów, aby w sezonie 2023/2024 sądecka klasa A miała 14 zespołów.
Awans z klasy B do klasy A uzyska tylko zespół który zajmie I miejsce, a sądecką klasę „B” uzupełnią zespoły spadające z sądeckiej klasy „A”.

Sebastian Stanek

 

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w A klasa