Skontaktuj się z nami

A klasa

Decyzja podjęta czternaście drużyn w A – klasie

Po ostatnim „gorącym” spotkaniu przedstawicieli klubów z lokalnymi władzami pozostał niesmak.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w dniu dzisiejszym podjęta została decyzja, w związku z czym ani Zawada, ani Świniarsko, ani rezerwy Barciczanki nie uzyskają promocji do wyższej ligi, z której cieszyć się mogą jedynie zawodnicy ULKS-u Przydonica, którzy zgodnie z regulaminem, jako Mistrz B klasy awansowali szczebel wyżej.

Decyzja jest z pewnością dobra, czternaście zespołów w A – klasie to bardzo dobra liczba, bowiem pamiętamy, gdy liczyła ona nawet 18. drużyn. Wiązało się to ze sporymi problemami jeśli chodzi o granie w tygodniu, pomijając fakt złych warunków atmosferycznych, przez które odwoływano spotkania i dopiero wtedy terminarz robił się napięty do granic możliwości. 

Raczej nie spodziewamy się wielkich rewelacji w regulaminie, ale warto zastanowić się na przyszłość, czy nie ciekawie byłoby, gdyby więcej zespołów było zamieszanych w walkę o awans czy utrzymanie od początku. Coś na wzór Fortuna I ligi czy eWinner II ligi, gdzie nawet miejsca od 3-6 łapią się do baraży, wtedy gra o coś, toczy się do ostatnich kolejek.

Czekamy jedynie na oficjalne potwierdzenie decyzji!

Sebastian Stanek

 

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w A klasa