Skontaktuj się z nami

Niższe Ligi

Sobota w wykonaniu kobiet

 

Sobota w wykonaniu kobiet

W ostatni dzień października swoje boje toczyły również cztery kobiece drużyny z naszego regionu. Dwie z nich zakończyły już zmagania w rundzie jesiennej.

Teoretycznie łatwe zadanie stało przed zespołem “Trójeczki”, która na stadionie Akademii Kolejarza Stróże podejmowała Pragę Warszawa. Przyjezdne z dorobkiem zaledwie dwóch punktów okupowały ostatnią lokatę w tabeli. Pewne zwycięstwo 6:1 pozwoliło Staszkówce Jelnej przeskoczyć w tabeli Resovię, która przegrała swój mecz i awansować na dziewiątą pozycję. 

W III lidze swoje zmagania w rundzie jesiennej zakończyła Starówka Nowy Sącz, meczem wyjazdowym z faworyzowanym Izolatorem Boguchwała. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla zawodniczek z Nowego Sącza, które za sprawą Darii Miśkowiec wyszły na prowadzenie już w 20. minucie. Niestety dziesięć minut później wyrównała Daria Zabawa i przez dalszą część spotkania wynik był remisowy. Gdy wydawało się, że podział punktów stanie się faktem, gospodynie sobotniej potyczki za sprawą Karoliny Janas w samej końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Starówka póki co zajmuje trzecią lokatę od końca, zagrozić im może jeszcze Hetman, który swój ostatni mecz rozgrywa za tydzień.

Szczebel niżej swoje zaległości nadrabiają piłkarki Uranu Łukowica. W ramach zaległego spotkania 2. kolejki Uran podejmował zespół z czołówki, Olimpię Osieczany. Przyjezdne okazały się mocne, a spotkanie zakończyło się porażką 1:5. Honorowe trafienie dla ekipy z Łukowicy zaliczyła Krywoborodenko. 

W V lidze niestety, ale bez zwycięstwa w tej rundzie kończą “jesień” zawodniczki Dunajca Nowy Sącz. Ostatnim rywalem była WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, która zwyciężyła 4:1. Warto zaznaczyć, że przed tym meczem poza zerowym dorobkiem punktowym, Dunajec miał na swoim koncie zerowy dorobek bramkowy. Pamiętajmy, że w poprzedniej kolejce zawodniczki z Nowego Sącza pokonały 2:1 drużynę Novi Narama, po czym przyznany został walkower na niekorzyść Dunajca. Według informacji zostanie przywrócony wynik z boiska, co poprawi dorobek V-ligowca, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Pozostałe mecze:
I liga
SWD Wodzisław Śląski – Trójeczka/Staszkówka Jelna, 8 listopada 12:00

III liga
Starówka Nowy Sącz – koniec rundy

IV liga 
Uran Łukowica – Victoria Zalas, 8 listopada 11:00
Uran Łukowica – Tempo Białka, 15 listopada 13:30

V liga
Dunajec Nowy Sącz – koniec rundy

(Sebastian Stanek)

********************************************************************************
Chcesz przygotować dla nas materiały, relację, lub zdjęcia z tego lub innego meczu? Bardzo prosimy o kontakt:

www.facebook.com/naszsport/
redakcja@naszsport.pl

 

 

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Niższe Ligi