Skontaktuj się z nami

Klasa okręgowa

W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek

 

W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek

 

Wracamy do piłkarskich rozgrywek w zupełnie nowej rzeczywistości. Niestety pierwsza kolejka w sądecko- gorlickiej lidze odbędzie się bez udziału publiczności. Spragnieni fani swoich ukochanych klubów muszą zatem niestety jeszcze poczekać. Sprawdźmy, kto z kim skrzyżuje korki w pierwszym rozdaniu i jakie są nasze przewidywania.

Beniaminek kontra uratowani

Helena Nowy Sącz- LKS Łużna

Helena Nowy Sącz po rewelacyjnej rundzie jesiennej w sądeckiej a- klasie, gdzie nie zaznała goryczy porażki zasłużenie awansowała o szczebel wyżej. Z kolei drużyna Łużnej po fatalnej pierwszej odsłonie sezonu miała tylko znikome szanse, by po rundzie wiosennej dalej cieszyć się z okręgowego poziomu. Jednak sytuacja epidemiologiczna mówiąc dosłownie „uratowała” team z powiatu gorlickiego przed degradacją. Czy zawodnicy trenera Tomasza Rzący wykorzystają szansę od losu? W spotkaniu z beniaminkiem nie dajemy im jednak większych szans. Nasz typ: 3-1.

Będzie walecznie

KS Biecz-Zawisza Rożnów

Beniaminek z powiatu gorlickiego bardzo solidnie przygotowywał się do rozgrywek, a jak udało się nam dowiedzieć frekwencja mocna przekraczała średnią treningową na tym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei podopieczni nowego-starego trenera Kamila Kruczka niczym huragan przeszli przez okres przygotowawczy, wygrywając większość sparingowych potyczek. Zimny prysznic przyszedł już jednak bardzo szybko, a mianowicie w spotkaniu pucharowym, gdzie Zawisza uległa niżej notowanej Dąbrovii Wielogłowy. W naszej ocenie zatem powyższa rywalizacja nie ma wyraźnego faworyta. Obstawiamy 1-1.

Łatwo i przyjemnie?

Dunajec Nowy Sącz- Grybovia Grybów

Jeden z faworytów do zwycięstwa w lidze podejmie zespół prowadzony przez grającego trenera Rusłana Olejnika. W sądeckim klubie doszło do dwóch poważnych wzmocnień: bramkostrzelny napastnik Kamil Lupa oraz z pewnością hit transferowy w naszej lokalnej piłce- kapitan Harta Tęgoborze Kamil Gródek. Z kolei drużyna Grybovi z pewnością będzie chciała zagiąć parol na wolnych piłkarzy Orła Wojnarowa. Typujemy 3-0.

Gospodarze faworytem

Łosoś Łososina Dolna- Zyndram Łącko

Miejscowi wydają się być zdecydowanym faworytem w starciu z waleczną drużyną z Łącka i będą chcieli wykorzystać atut własnej murawy. Drużyna trenera Łukasza Schreinera przed sezonem została osłabiona z powodu wyjazdów zagranicznych: Jan Gródek oraz Konrad Pałka. Prawdopodobnie buty na kołku zawiesił również weteran piłkarskich muraw- Bogdan Słomka. W ich miejsce do Łososiny Dolnej zawitał piłkarz Olimpii Katy- Damian Cebula. Do ekipa trenera Piotra Śmietany powraca za to Dawid Słowik- kluczowy zawodnik, reżyser gry, kapitan przez duże K oraz człowiek odpowiedzialny za rozwój łąckiej młodzieży. W szeregach łąckiej ekipa pojawia się coraz więcej młodych zawodników, jak Jan Kurnyta sprowadzony z Lubania Tylmanowa oraz wychowanek Kacper Myjak, grający na pozycji lewego obrońcy. Obstawiamy 3-1.

Do jednej bramki?

Hart Tęgoborze- Uście Gorlickie

Trener Tomasz Szczepański przejął drużynę z Tęgoborzy już w zimie, jednak dopiero teraz będzie miał okazję zadebiutować w oficjalnym meczu ligowym. Jak poradzi sobie Hart po stracie swojej ikony Kamila Gródka? Czy bramkostrzelny tercet: Kociołek- Dobosz-Bajdel pokaże znów swoją strzelecką moc? Jak z kolei zareaguje team z Uścia po odejściu ich najlepszego napastnika Kacpra Góry do LKS Kobylanki? Na te pytania odpowiedź poznamy już w najbliższą sobotę, jednak w naszej cenie pojedynek będzie się toczył do jednej bramki. Typ 3-0.

Hitowy pojedynek

LKS Kobylanka- Kolejarz Stróże

Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek ambitnej ekipy z Kobylanki, z drużyną Kolejarza, która próbuje odbudować dawny blask, a nowy zarząd wziął się ostro do wytężonej pracy. Fani Kobylanki z pewnością nie mogą się pogodzić z odejściem Kacpra Kukli, który ponownie spróbuje swoich sił w macierzystym klubie- Glinik Gorlice. W jego miejsce jak już wspominaliśmy przyszedł Kacper Góra, jednak to z pewnością nie ten rozmiar kapelusza, co wychowanek Glinika. Kolejarz z kolei przez wielu ekspertów przypisywany jest do roli czarnego konia, po zasileniu ich szeregów przez byłych zawodników Orła Wojnarowa m.in. Przemysława Miłkowskiego, Michała Olszewskiego, Dariusza Szczerby. Typ 2-2

Wyrównane starcie?

Sokół Stary Sącz- ULKS Korzenna

Ostatnie starcie drużyn ze Starego Sącza oraz Korzennej zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy, po pewnie wyegzekwowanej jedenastce przez Kacpra Tokarczyka. Tym razem również wieszczymy, że pojedynek będzie miał charakter bardzo wyrównany, a o końcowym sukcesie zdecydują detale. W naszej ocenie jednak w najbliższym starciu nikt nie będzie cieszył się z trzech oczek, a drużyny solidarnie podzielą się punktami. Tylko czy remis kogoś zadowoli? Na ławce trenerskiej w ULKS Korzenna zadebiutuje trener Jacek Konstanty. Typujemy 1-1.

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Klasa okręgowa