Skontaktuj się z nami

1 Liga

Sandecja Nowy Sącz nadal bez punktów. Porażka w derbach małopolski.

Sandecja Nowy Sącz nadal bez punktów. Porażka w derbach małopolski.

W drugiej kolejce I ligi Sandecja Nowy Sącz znowu musiała uznać wyższość rywala przegrywając spotkanie na własnym stadionie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Artem Putivtsev.

Faworytem w tym spotkaniu była drużyna gości prowadzona przez Mariusza Lewnadowskiego. Ale to Sandecja Nowy Sącz lepiej rozpoczęła mecz. Najpierw swoją sytuację w polu karnym miał Maciej Małkowski ale jego strzał został zablokowany. Po chwili piłkę w bramce umieścił Michal Piter-Bucko ale był na pozycji spalonej i sędzia Lasyk nie uznał bramki. Później drużyna gości zaczęła przeważać ale nie potrafili sobie stworzyć żadnej dogodnej sytucji. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedną groźny kontratak wyprowadzili gospodarze. Z prawej strony boiska Adrian Danek dograł piłkę do Macieja Małkowskiego, który znalazł się w polu karnym ale jego strzał minimalnie minął bramkę.

W drugiej połowie goście zaczęli przeważać i stwarzać sobie szanse na zdobycie bramki, ale było to głównie przez błędy popełniane w defensywie przez Sandecje. Kilka razy Szymon Tokasz uratował swój zespół przed stratą gola, ale w 61 minucie musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Zza pola karnego groźny strzał oddał Paweł Żyra, bramkarz Sandecji sparował piłkę do boku ale przy dobitce Artema Putivtseva był już bezradny. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do ataku i byli blisko wyrównania, ale swoich szans nie wykorzystali najpierw Tomasz Boczek, który z kilku metrów uderzył niecelnie głową, a potem Adrian Danek w stuprocentowej sytuacji z 5 metra nie trafił nawet w światło bramki. W końcówce czerwoną kartą (za 2 żółte) został ukarany Kamil Palacz. Sandecja Nowy Sącz jeszcze w ostatniej akcji meczu mogła doprowadzić do wyrównania ale strzał Tomasza Boczka obronił bramkarz Termalici.

Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-1 (0-0)

Bramki: Artem Putivtsev 61′

Żółte kartki: Maciej Małkowski, Kamil Palacz x2 – Marcin Grabowski, Artem Putivtsev

Czerwona karta: Kamil Palacz

Sandecja: Szymon Tokarz – Miłosz Kałahur (62′ Adrian Basta), Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Adrian Danek – Kamil Ogorzały (62′ Artem Dudik), Michał Walski, Wojciech Kamiński (71′ Wiktor Żołądź), Damian Chmiel (71′ Paweł Mandrysz), Maciej Małkowski (81′ Kamil Palacz) – Maciej Korzym

Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Samuel Štefánik (90′ Michal Bezpalec), Piotr Wlazło, Patrik Mišák (78′ Martin Zeman), Paweł Żyra (90′ Adam Radwański) – Roman Gergel, Michał Orzechowski (59′ Kacper Śpiewak)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

(DG)

 

IMG_5416

Zdjęcie 1 z 14

(DG)

 

********************************************************************************
Chcesz przygotować dla nas materiały, relację, lub zdjęcia z tego lub innego meczu? Bardzo prosimy o kontakt:

www.facebook.com/naszsport/
redakcja@naszsport.pl

 

 

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w 1 Liga