Skontaktuj się z nami

1 Liga

Remis z Górnikiem Łęczna na zakończenie roku.

 

Remis z Górnikiem Łęczna na zakończenie roku.

W ostatnim meczu 2020 roku Sandecja Nowy Sącz remisuje 1:1 z Górnikiem Łęczna. Bramkę dla “biało-czarnych” zdobył Tomasz Boczek, natomiast dla Górnika trafił były zawodnik Sandecji, Tomasz Midzierski.

Mimo tego, że to Sandecja rozgrywała to spotkanie na własnym stadionie to plasujący się na 3 miejscu w tabeli Fortuna I Liga, Górnik Łęczna przystępował do meczu w roli faworyta.  Beniaminek z Łęcznej bardzo szybko to potwierdził i już w 7 minucie objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Midzierskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył w polu karnym i skierował piłkę do bramki. Następnie Wojciechowski mógł strzelić drugą bramkę dla gości, ale na linii strzału stanął Szufryn i w ostatniej chwili wybił futbolówkę. Po tej sytuacji to Sandecja przejęła kontrolę nad tym spotkaniem i zaczęła przeważać, lecz nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Po przerwie Sandecja nadal napierała na bramkę Górnika. Dwie sytuacje w drugiej części spotkania miał Tomasz Boczek i jedną z nich zamienił na bramkę. Najpierw nie trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale za to w 73 minucie po wrzutce Macieja Małkowskiego dobrze odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie bramki sytuacji gości stała się jeszcze trudniejsza, bowiem za drugą żółtą kartkę z boiska “wyleciał” Tomasz Tymosiak. W samej końcówce spotkania kapitalną okazję miał Bartłomiej Kasprzak, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką strzeżoną przez Macieja Gostomskiego. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, tak więc Górnik Łęczna spędzi zimę na 3 miejscu, natomiast Sandecja Nowy Sącz plasuje się na 16 pozycji.

 

DSC_0870

Zdjęcie 1 z 45

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Łęczna 1-1 (0-1)

 

Bramki: Tomasz Boczek 76′ – Tomasz Midzierski 8′.

Żółte kartki: Michał Walski, Michal Piter-Bučko – Tomasz Tymosiak (dwie).

Czerwona kartka: Tomasz Tymosiak (w konsekwencji dwóch żółtych).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Basta (61′ Adrian Danek), Dawid Szufryn, Tomasz Boczek, Daniel Dziwniel – Damian Chmiel (13′ Maciej Małkowski), Michal Piter-Bučko (84′ Miłosz Kałahur), Michał Walski (61′ Maciej Korzym), Damir Šovšić, Bartłomiej Kasprzak – Kanmil Ogorzały (84′ Wiktor Żołądź).

Górnik: Maciej Gostomski – Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro (81′ Karol Turek) – Tomasz Tymosiak, Bartłomiej Kukułowicz (81′ Kamil Pajnowski), Adrian Cierpka, Serhii Krykun, Bartłomiej Kalinkowski (65′ Przemysław Banaszak) – Paweł Wojciechowski (75′ Aron Stasiak).

Sędziował: Marek Opaliński (Lubin)

Widzów: bez udziału publiczności.

(Dominik Głąb, fot. Krzysztof Griński)

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w 1 Liga