Skontaktuj się z nami

1 Liga

1/32 PP: Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa (RELACJA+ZDJĘCIA)

Niestety już w pierwszej rundzie Sandecja zakończyła swoją przygodę w Fortuna Pucharze Polski. Raków Częstochowa pewnie pokonał zespół z Nowego Sącza 3:0 i to podopieczni Marka Papszuna zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek pucharowych. Mimo porażki trener Piotr Mandrysz był zadowolony z postawy swoich zawodników.

Od samego początku spotkania to Raków zdominował spotkanie co zaskutkowało zdobyciem przez nich bramki już w 8 minucie meczu. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska przejął Tijanić w polu karnym, następnie uderzył na bramkę, piłka po drodze trafiła w Baste myląc bramkarza i wpadła do bramki. Po strzelonym golu Raków cofnął się do defensywy oddając pole gry gospodarzom. Akcje pozycyjne nie przyniosły żadnego efektu natomiast kilka chwil później goście podwyższyli prowadzenie za sprawą Piątkowskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił do bramki Sandecji. Bramkarz Rakowa tylko raz musiał się wykazać po strzale Małkowskiego zza pola karnego, który leciał w samo okienko bramki. Po przerwie gospodarze próbowali zdobyć gola kontaktowego, lecz w ich akcjach brakowało ostatniego podania i skutecznego wykończenia. W 70 minucie w polu karnym Kuźma zagrał piłkę ręką i sędzia Sylwestrzak wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Gutkovskis tym samym ustalając wynik spotkania na 3:0. W drużynie Sandecji debiut zaliczył Wiktor Żołądź, który pojawił się na ostatnie 10 minut meczu.

Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa 0:3

Bramki: Basta(sam.)-8′, Piątkowski-21′, Gutkovskis(k)-72′

Sandecja: D. Budzyński – A. Basta, T. Boczek, M. Piter-Bucko, M. Kałahur – D. Chmiel(K. Ogorzały-62′), M. Walski, W. Kamiński(J. Kuźma-70′), M. Małkowski(W. Żołądź-81′), A. Danek – K. Palacz(M. Korzym-46′)

Raków: J. Szumski – K. Piątkowski, A. Niewulis, D. Mikołajewski – P. Kun(J. Bator-85′), I. Sapała(B. Lederman-60′), I. Papanikolau, D. Tijanić(M. Poletanović-76′), D. Bartl, M. Cebula(P. Malinowski-76′) – V. Gutkovskis(S. Musiolik-76′)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)