Skontaktuj się z nami

Hala 2018/2019

Startuje rekordowa SUFIGS Liga Orlika! My pytamy jej organizatora Łukasza Frączka o szczegóły!

 

Startuje rekordowa SUFIGS Liga Orlika! My pytamy jej organizatora Łukasza Frączka o szczegóły!

Już dzisiaj, meczami w Ekstraklasie zostanie zainaugurowany czwarty sezon Sufigs Ligi Orlika. Niespełna miesiąc po emocjach futsalowych, pora na sztuczną nawierzchnię. O inauguracji sezonu rozmawiamy z organizatorem Łukaszem Frączkiem.

Rusza czwarty sezon orlikowych rozgrywek. Już po ilości uczestników widać, że będzie rekordowy. Co jeszcze nas zaskoczy?
Bardzo się cieszymy, że rusza kolejna edycja Sufigs Ligi Orlika. Można już oficjalnie potwierdzić, że czwarta odsłona tych rozgrywek będzie rekordową pod względem ilości drużyn i zawodników. Cieszymy się, że kolejny rok to kolejny progres w ilości zespołów. W tym roku wystąpi aż 30 drużyn podzielonych na trzy klasy rozgrywkowe. A co jeszcze nas zaskoczy? Zapewne kilka nowych statystyk, które lada dzień zostaną wprowadzone na naszej stronie internetowej, co bez wątpienia będzie dodatkowym smaczkiem dla każdego zawodnika.

Możesz zdradzić coś więcej o tych nowych statystykach?
Z racji, iż w naszych ligach każdy zawodnik ma swoją kartę zawodnika z całej swojej historii, w tym roku powstanie statystyka “zostań legendą ligi”. Będzie on polegała na tym, iż najlepsi zawodnicy (strzelec, asystent, kanadyjczyk) będą wyróżnieni nie tylko w tabelach wszechczasów wszystkich lig, ale również w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Jeśli zawodnik przez kilka lat gra w jednej lidze, będzie miał duże szanse by stać się legendą tejże ligi.

Co wydaje się w tym roku największym organizacyjnym wyzwaniem?
W zasadzie każdy rok to wielkie wyzwanie organizacyjne wiec z roku na rok jesteśmy bardzo zapracowani, ale też bogaci o doświadczenie. Trzeba też przyznać, iż z każdym rokiem pracy jest coraz więcej z racji coraz bardziej rozbudowanego systemu grania, rozbudowanej strony internetowej, czy też pozyskiwaniu sponsorów. Jest to wielkie przedsięwzięcie, które trwa aż 7 miesięcy absorbując bardzo dużo czasu, a dodam, iż od 2016 roku, czyli powstania rozgrywek, jestem w zasadzie na każdym meczu.

Każda liga ma swoich faworytów. Jak uważasz, kto będzie się liczył w poszczególnych ligach tej wiosny?
Z racji, iż jestem organizatorem nie chce podawać nazw drużyn, które mogą być faworytem poszczególnych lig, więc odpowiem bardziej ogólnie. W Ekstraklasie śmiało mogę powiedzieć, iż każdy może aspirować o miano mistrza. Ta klasa rozgrywkowa jest tak silna i wyrównana, że tam każdy może wygrać z każdym. Oczywiście jest kilku faworytów, lecz jak wiemy i faworyci w tej lidze często tracili punkty. I Liga w tym roku jest dość mocno zmieniona. Ciężko wskazać jednego faworyta, ponieważ w tej lidze kilka drużyn jest bardzo solidnych. Ponad to w tym roku doszły też mocne zespoły z niższej ligi, zatem faworytów jest dużo. Najmniej przewidywalna będzie II Liga, w której jest aż 9 nowych zespołów, więc typowanie, kto będzie faworytem, byłoby jak wróżenie z fusów.

Spróbuj przenieść się w czasie na finał rozgrywek. Co chciałbyś zobaczyć/osiągnąć w tej edycji, aby na jej końcu stwierdzić, że wszystkie założenia się powiodły/udały. Czego sobie życzysz od tej czwartej edycji?
Na końcu sezonu chciałbym usłyszeć od zawodników, że się im podobało, że było profesjonalnie zorganizowane, ze wrócą na kolejną edycję. Takie słowa i takie oceny są miarą tego, czy na przełomie tych siedmiu miesięcy zrobiło się wszystko, co w mojej mocy i czy osiągnięto zamierzony rezultat. Zdaje sobie sprawę, że moje rozgrywki to nie tylko ja i moje sukcesy. To przede wszystkim piłkarze i drużyny, które tworzą te ligi. Bez nich moje rozgrywki nie byłyby tak duże i prestiżowe, zatem zadowolenie klienta na koniec sezonu będzie największym moim sukcesem. A czego sobie życzę? Tutaj po raz kolejny odniosę się do zawodników, ponieważ życzę sobie i im, by ten sezon był bez kontuzji. Byśmy na gali zakończenia spotkali się w zdrowiu i aby cały sezon był spokojny. Emocję piłkarskie są gwarantowane, ale by te emocje pozasportowe były jak w poprzednich latach prawie niewidoczne.

Z Łukaszem Frączkiem, rozmawiał Damian Szczerba

Terminarz 1 kolejki:

EKSTRAKLASA – 23.04.2019 – ORLIK PODEGRODZIE
18:00 Stal-Bud Nawojowa – Tylicz.Ski
18:50 Baz Pal – Sandecja Old Boys
19:40 The Reds Inter-Jack – Gold Team/Meble Lorek
20:30 Ibis Styles N.S. – Dom Weselny Sylwia
21:20 BDM Finanse Group – Wiśniowski

I LIGA – 24.04.2019 – ORLIK JAZOWSKO
18:00 Gosdrob – Greenpowerns
18:50 Konspol Holding – Walczyk Optyk
19:40 Tradycja Fabryka Okien – Firma Budowlana Woźniak
20:30 Brzezna – Gadżet Team
21:20 Wiśniowski II – Bruk-Ogród-Nowak

 II LIGA – 25.04.2019 – ORLIK BRZEZNA
18:00 Bastek Niskowa – Sączersi
18:50 Mariposa Med-Spa – Instalservice
19:40 Clean Serwis – Newag
20:30 Honer – LSO Podegrodzie
21:20 Batimowcy – Pizzeria Trio

Fot. ŁF Sport Events/FB Łukasz Frączek

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Hala 2018/2019