Skontaktuj się z nami

Nasz region

Ryszard Niemiec nie wystartuje w wyborach MZPN!

Jak informuje Mateusz Miga za pośrednictwem serwisu sport.tvp.pl, Ryszard Niemiec nie wystartuje w czerwcowych wyborach na prezesa MZPN. To spora sensacja, ponieważ pełni to stanowisko od 28 lat.

Ryszard Niemiec odkąd przejął stery w MZPN ugruntował swoja pozycję na tyle mocno, że wygrywał wszystkie kolejne wybory (czasem nikt nie miał odwagi stanąć z nim do rywalizacji). Rządził związkiem bardzo twardą ręką niejednokrotnie unikając kompromisów. Zdaniem wielu był nie do ruszenia, co potwierdzało się w każdych kolejnych wyborach.

Nie jest tajemnicą, że za czasów jego prezesury nie zawsze było mu po drodze z piłkarską centralą. Świetnym przykładem jest pominięcie Krakowa, jako miasta gospodarza podczas Euro 2012, co traktowano, jako element wojenki między Krakowem, a Warszawą.  

Kto więc wystartuje w czerwcowych wyborach? Jak pisze dalej Mateusz Miga, „Niemiec ma namaścić wiceprezesa MZPN, Ryszarda Kołtuna. Kołtun miał wystartować już w 2016 roku, jednak wtedy Niemiec postanowił ponownie kandydować. 12 czerwca start w wyborach ogłosił były piłkarz takich klubów jak Hutnika, Cracovii i Wisły – Łukasz Sosin”.

inf.wł/sport.tvp.pl

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region