Skontaktuj się z nami

Nasz region

Dziewczyny z Jelnej w najlepszej ósemce drużyn w kraju!

Zwycięstwo z liderem I ligi dodało skrzydeł zawodniczkom UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna, które w Pucharze Polski odniosły historyczny sukces.

W 1/8 finału Pucharu Polski Unifreeze Górzno podejmowało „Trójeczkę” i obie ekipy z nadziejami na awans do ćwierćfinału przystąpiły do tego starcia. Początkowo mecz rozpoczął się źle dla zawodniczek z naszego regionu, które po dwudziestu minutach przegrywały 0:2. Wtedy do akcji wkroczyła Paulina Tomasiak, zdobywając w kwadrans trzy bramki, jednocześnie wyprowadzając swoją drużyną na prowadzenie.

Po zmianie stron festiwal strzelecki trwał w najlepsze i to UKS przejął inicjatywę nad przebiegiem meczu. Gospodynie w drugiej odsłonie zdołały jeszcze co prawda  doprowadzić do stanu 3:3, ale następnie piłka wpadała głównie do siatki zespołu z Górzna. Na plus należy odnotować także fakt powrotu Klaudii Gniadek, która po dwóch latach przerwy spowodowanej kontuzją wróciła, a dodatkowo wpisała się na listę strzelców. Ostatecznie strzelanie zakończyło się przy stanie 8:4 dla UKS-u.

– Bramka z wolnego w moim wykonaniu przypieczętowała naszą wyższość w tym spotkaniu. W ten sposób meldujemy się w ósemce najlepszych drużyn w Polsce. Teraz skupiamy się na meczach ligowych i czekamy na losowanie drużyn w ćwierćfinale – powiedziała dla serwisu kobiecyfutbol.pl, Paulina Tomasiak.

UNIFREEZE Górzno – UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 4:8 (2:3)
Bramki: Agata Bała 3x, Natalia Żakiewicz – Paulina Tomasiak x4, Paulina Piksa x2, Klaudia Gniadek, Anita Romuzga.
„Trójeczka”: Anna Bałuszyńska (58′ Kamila Sadłoń) – Emilia Smoleń (88′ Zuzanna Rosiek), Martyna Brdej (85′ Dorota Nędza), Paulina Piksa, Joanna Kubisz, Paulina Tomasiak (82′ Julia Fryczek), Kinga Łomako (64′ Klaudia Gniadek), Wiktoria Dudka, Julia Leśniak, Aleksandra Cygan, Anita Romuzga.