IV liga: Poprad Muszyna, Barciczanka i Sandecja II rozpoczynają od zwycięstw

Sezon wystartował! Razem z nim ruszyły rozgrywki czwartej ligi. Mamy tam swoich reprezentantów. Sprawdzamy jak poszło im w pierwszej kolejce. Zapraszamy na przegląd czwarto ligowych wydarzeń w grupie Małopolska Wschód.

Lepiej niż się spodziewano swój sezon rozpoczęła Barciczanka Barcice. Skład już nie ten co w poprzednich sezonach i nikt już tego klubu nie wskazuje w gronie faworytów do walki o III ligę. Nowy trener, Marek Zagórski jednak nie zamierzał składać broni i pojechał do Tarnowa po komplet punktów. – W pierwszej połowie optyczną przewagę miał zespół Tarnovii. Stwarzał niebezpieczne sytuację po stałych fragmentach gry. Druga odsłona była już bardziej wyrównana i po jednej z kontr Marek Maślejak precyzyjnym uderzeniem za pola karnego umieścił piłkę w bramce – opowiada trener Barciczanki. Trzy wyjazdowe punkty, to świetne wieści dla tego zespołu.

Bramki z tego meczu:
1-0 Orzechowski https://youtu.be/RS8jOSaH7GU
2-0 Polański https://youtu.be/8g8I1nx17ds
3-0 Wilk https://youtu.be/UdMdmTZekQk
4-0 Baran https://youtu.be/R9eL1Ml7NaE
Video Artur Królikowski

W Drwini doszło do ciekawego starcia, najlepszej z najsłabszą (utrzymaną) drużyną IV ligi ostatniego sezonu. Miejscowy GKS podejmował faworyta rozgrywek Unię Tarnów. Przy okazji tego meczu gospodarze, których los jeszcze niedawno zależał od baraży tarnowian, teraz bardzo chcieli się postawić mocnemu rywalowi. Niestety dla nich po fatalnej pierwszej połowie gdzie przegrywali już 0:4 nic nie zmieniła ich godna pochwały postawa z drugich 45 minut. Porażka 1:5, choć dotkliwa, jest nieco myląca. Szczególnie druga połowa pokazała że Drwinia potrafi grać oraz że Unia ma słabsze momenty. Mecz ten miał także sądecki akcent. Arbitrem tego spotkania był Łukasz Kogut (Nowy Sącz), który po roku przerwy powrócił w szeregi czwartoligowców.

Poprad Muszyna rozgromił u siebie Limanovię. Wynik wskazuje na olbrzymia masakrę. Jednak ciut musimy tutaj zareagować. Według naocznych obserwatorów tego spotkania, o ile piłkarze Roberta Kubieli zagrali świetny mecz, o tyle ich rywale spod batuty Piotra Pietrucha wcale nie byli aż tak słabi, na co wskazuje ten rezultat. Wynik idzie jednak w świat i potwierdza że słusznie jednym tchem wymienia się Muszynę w szeregu faworytów do walki o pierwsze miejsce w tabeli.

Rezerwy Bruk-Betu trafiły na Orkan Szczyrzyc i go zdemolowały. Słonie wzmocnione piłkarzami pierwszej drużyny nie przebierały w środkach i ich wygrana nie podlegała żadnej dyskusji. Radości z udanego startu nie krył trener zespołu Krzysztof Lipecki w wypowiedzi dla klubowej strony internetowej. – Zawodnikom należą się słowa pochwały. Szybko strzelone gole ustawiły spotkanie – ocenił.

Poniżej relacja TV z tego spotkania:

Beniaminek IV ligi Wierchy Rabka przed meczem z Sandecja II odebrał puchar za awans do IV ligi. Niestety dla nich, to była jedyna radość tego dnia pod Turbaczem. Rezerwy Sandecji pokazały rywalowi, że walka na czwarto ligowym froncie nie jest już taka łatwa jak piętro niżej.

Galeria zdjęć z tego spotkania: http://www.gorce24.pl/

Lubań Maniowy dość niespodziewanie – aby nie napisać sensacyjnie – zweryfikował Glinik Gorlice. Wygrana 4:2 jest o tyle zaskakująca że gorliczan przed sezonem stawiało się w jednym szeregu z innymi faworytami ligi. Co prawda jedna jaskółka wiosny nie czyni i ta porażka w Gorlicach jedynie może zadziałać mobilizująco na drużynę, o tyle w pierwszym odruchu wynik ten dla większości zainteresowanych jest sporą niespodzianką. Tak porażkę dla klubowego serwisu komentuje trener gorliczan Daniel Dawiec: – „Mecz miał różne fazy ale patrząc całościowo walczyliśmy jak równy z równym, mając przy tym swoje momenty do strzelenia więcej niż 2 bramek (nie uznana prawidłowa bramka Daniela i czy nie wykorzystana sytuacja Krzyśka). Błędy indywidualne zadecydowały że przegraliśmy. Jednak nasze cele i marzenia się nie zmieniają. Będziemy o nie walczyć w każdym kolejnym meczu.” Spotkanie to prowadził Dawid Mituś, czwarto ligowy debiutant z Nowego Sącza.

Relacja oraz zdjęcia z meczu: http://www.gksglinik.pl/

Na Podhalu wesoło było także w Białce Tatrzańskiej, gdzie miejscowa Watra 2:0 pokonała Okocimski Berzesko. Bramki dla gospodarzy zdobywali Maciej Lichacz i Wojciech Kobylarczyk.

Wyniki i tabele za 90minut.pl

zdj. główne: http://www.gksglinik.pl
(i)