IV liga: Wzmocniony Poprad Rytro, gotowy do walki o ligowe punkty

Poprad Rytro w pierwszej kolejce IV ligi nie wystąpił. Powód? Pauza spowodowana liczbą 17-stu zespołów, jakie w obecnym sezonie występują w IV lidze Małopolska Wschód. Nie długo jednak przyszło mu czekać na inauguracje sezonu. Już w środę 14.08 podejmie u siebie Watrę Białkę Tatrzańską.

W pierwszej kolejce, kiedy Poprad odpoczywał, Watra pewnie pokonała u siebie 2:0 zespół Okocimskiego Brzesko. W zespole beniaminka w przerwie miedzy sezonami zaszło kilka zmian. Najważniejsza to ta, na stanowisku trenera. Skupiającego się wyłącznie na pracy, w charakterze koordynatora, w Akademii Sandecja Mateusza Dwojaka zastąpił inny, związany z Sandecją trener. Pracujący wcześniej w sztabie Ekstraklasowej Sandecji Stanisław Bodziony (niegdyś legendarny bramkarz sądeckiego klubu) wraca po przerwie do Rytra i znowu prowadził będzie miejscowy Poprad. Tym razem w duecie z Grzegorzem Gryźlakiem.

Także w kadrze zaszło kilka zmian. Drużyna raczej się wzmacniała niż osłabiała. Transfery wydają się sensowne i powinny pomóc Popradowi uzyskać cel, jakim jest w tym sezonie utrzymanie. Nowi zawodnicy to między innymi Stanisław Gołdyn i Bogusław Gołdyn obydwaj przyszli z Lubania Tylmanowa. Obok nich pojawił się w klubie także doświadczony Hubert Wardęga, grający wcześniej min. w Limanovii, Orkanie Szczyrzyc, Sokole Stary Sącz czy Cracovii.  Największym wzmocnieniem wydaje się osoba Michała Gryźlaka, byłego gracza Sandecji, będącego niegdyś w kadrze pierwszoligowego Kolejarz Stróże. Całość uzupełnia inny bardzo doświadczony zawodnik zwany pod pseudonimem Amfa – Paweł Szczepanik, grający dotąd w takich klubach jak Barciczanka Barcice, Poprad Muszyna czy Sandecja Nowy Sącz.

Jesienią w Rytrze zagrają także Bartosz Nowakowski (były piłkarz Sandecji), Piotr Jabłoński (Olimpia Pisarzowa), Jan Zieliński (ostatnio Jarmuta Szczawnica, wcześniej Skalnik Kamionka Wielka i Sandecja Nowy Sącz) oraz Jakub Bieniek z Barciczanki. Po stronie ubytków należy wymienić Arkadiusza Wróbla (wyjechał za granice), Mateusza Borzęckiego (do Dunajca Nowy Sącz), a treningów nie podjął Dawid Jancarzyk.

Poprad w meczach sparingowych pokonał Sokół Stary Sącz oraz Jarmutę Szczawnica, przegrał natomiast z Lubaniem Maniowy.

(i)