Skontaktuj się z nami

Nasz region

Helena Nowy Sącz wraca do „okręgówki”

Po pierwszym meczu barażowym Helena co prawda wyrobiła sobie zaliczkę, ale wszystko jeszcze było możliwe. Rewanż to jednak kompletna dominacja zespołu z Nowego Sącza, który awansował szczebel wyżej.

Nieco ponad rok temu, 10 czerwca Helena Nowy Sącz rozegrała ostatni mecz w klasie okręgowej, przegrywając z Popradem Rytro 1:5. 379 dni później zawodnicy tej drużyny świętują awans, do którego potrzebny był jednak dwumecz z LKS-em Łużna. Po barażach humory z pewnością są świetne, ale wcześniej na pewno można było mówić o niedosycie, bowiem do bezpośredniego awansu zabrakło Helenie jednego punktu.

Sądecką A – klasę wygrała Barciczanka II, natomiast drużyna z Nowego Sącza może na przestrzeni sezonu żałować porażki z Zawadą czy chociażby remisu z Zamczyskiem, co przy innych rezultatach, korzystniejszych dla Heleny we wspomnianych starciach pozwoliłoby na spokojniejszy czas. Jednak koniec końców, szczególnie dzisiaj wicemistrz „Serie A” pokazał moc, pokonując swojego przeciwnika 10:0.

Baraż o awans do klasy okręgowej:

1. mecz
LKS Łużna – Helena Nowy Sącz 2:4 (2:2)
Bramki: Krystian Kostrzewa 55′, Adam Tumidaj 40′ (sam.) – Tomasz Cieciwa 13′, 27′, 51′, Wojciech Fritz 69′.

2. mecz
Helena Nowy Sącz  – LKS Łużna 10:0
Bramki: Tomasz Cięciwa 10′, 24′, 28′, 37′, Kacper Bogdański 16′, 18′, 52′, Vladislav Polozhii 22′, Jakub Lizoń 39′, Karol Michalik 85′.

 


 

Sebastian Stanek

 

 

 

 

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region