Skontaktuj się z nami

Nasz region

„Trójeczka” wicemistrzem Polski U-18!

Seria rzutów karnych dzieliła dziewczyny z Jelnej od zdobycia tytułu Mistrza Polski, jednak srebrne medale to także ogromny powód do dumy i wielki sukces.

Rozgrywki o Mistrzostwo Polski odbywały się na zasadzie Final Four. Kobiece zespoły U-18 poprzez występy w Centralnej Lidze Juniorów (grupy północna oraz południowa) walczyły o awans do finałów. Ostatecznie dzielne dziewczyny z „Trójeczki” zajęły drugie miejsce w swojej lidze, zostawiając za swoimi plecami uznane marki, jak: Resovia Rzeszów, Górnik Łęczna, Śląsk Wrocław czy kobiecą sekcję Legii Warszawa. 

Z dwóch grup do Final Four awansowały ekipy Czarnych Sosnowiec, UKS-u SMS Łódź, Diamenty Warszawa oraz oczywiście UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. W dwumeczu półfinałowym zawodniczki z naszego regionu ograły u siebie UKS SMS Łódź 2:0, po czym w rewanżu przegrały 0:1, co ostatecznie dało promocje do finału, gdzie czekały zawodniczki Czarnych Sosnowiec

W najważniejszym meczu sezonu rozegranym w Ząbkach walka była bardzo zacięta, po regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 2:2, bramki dla „Trójeczki” zdobywały Kornaś oraz Lichoń. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, ogromnie zmęczone piłkarki obu ekip czekała więc seria rzutów karnych. Niestety dla „Trójeczki” kapitalną formą popisała się bramkarka rywalek, Zuzanna Latuszek, która obroniła aż trzy „jedenastki” i ostatecznie to ekipa z Sosnowca sięgnęła po złote medale. Dziewczyny z Jelnej zostały wicemistrzyniami Polski U-18, a biorąc pod uwagę m.in, fakt, jakie zasłużone zespoły zostały w tyle, jest to bez wątpienia ogromny sukces.

fot. FB UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna

 


 

Sebastian Stanek

 

 

 

 

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region