Skontaktuj się z nami

V liga

V Liga – Podsumowanie 16 kolejki

Piątoligowe zespoły wróciły do ligowej rywalizacji. Już w pierwszej wiosennej kolejce punkty pogubiły niektóre zespoły ze szczytu ligowej tabeli, co pokazuje jak ciekawa powinna być runda rewanżowa i że walka o awans dopiero się rozpoczyna.

Lider KS Biecz przegrał na specyficznym boisku (małe i pokryte sztuczną nawierzchnią) w Słopnicach. Bramki dla gospodarzy zdobyli po stałych fragmentach Patryk Nowak i Michał Augustyn. Sokół w tym meczu wystąpił osłabiony brakiem kilku podstawowych graczy, ale dość szeroka kadra jaką dysponuje pozwoliła na sprawienie niespodzianki.

Również na sztucznej murawie przyszło rywalizować ekipie Dunajca Nowy Sącz z rezerwami Unii Tarnów. Sądeczanie pewnie wygrali 3:1 i odrobili trzy punkty do lidera z Biecza, umacniając się na drugiej pozycji w tabeli. Dla ekipy Łukasza Biernackiego gole strzelali Łukasz Kruczek, Kacper Chruślicki, Mateusz Pomietło. Honorowe trafienie dla Unii zaliczył Filip Padło.

Z perspektywy sądeckiej piłki bardzo ciekawe spotkanie odbyło się w Stróżach. Pojedynek Kolejarza z Sandecją niegdyś elektryzował kibiców pierwszej ligi. Tym razem na szczeblu V ligi padł remis 1:1. Pierwszą bramkę zdobył dla rezerw Sandecji Dawid Salamon w 44 minucie, a w drugiej połowie wyrównał wprowadzony w tej części gry Grzegorz Krok.