Skontaktuj się z nami

Nasz region

Sukces Pauliny Piksy i Reprezentacji, Anglia pokonana!

Przed turniejem kadra U17 nie była stawiana w roli faworyta, jednak sprawiła ogromna niespodziankę wygrywając swoją grupę eliminacyjną.

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2022 przebiegają bardzo pomyślnie dla naszej Reprezentacji, w której podstawową zawodniczką jest Paulina Piksa z UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna. Bez porażki oraz bez straconej bramki Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie z Anglią, Belgią oraz Rosją

Tuż przed przerwą pierwszą bramkę w starciu z Anglią zdobyła Amelia Kowalczyk, która wykorzystała dośrodkowanie Emilii Szymaczak i strzałem głową pokonała Poulter. Siedem minut przed zakończeniem meczu Maja Kuleczka z Lecha Poznań ustawiła piłkę w okolicach osiemnastego metra i pięknie przymierzyła z rzutu wolnego nie dając szans bramkarce rywalek. 

Tym samym po zwycięstwie w Bydgoszczy nasza kadra z Pauliną Piksą na czele uzyskała rozstawienie w kolejnej fazie, runda Elite Group zostanie rozegrana na wiosnę i zwycięzca pojedzie do Bośni i Harcegowiny na turniej finałowy.

Polska – Anglia 2:0

Bramki: Kowalczyk 42′, Kuleczka 83′.

Polska: Seweryn – Kłębek (61′ Półrolniczak), Kowalczyk, Matuszewska, Cyraniak, Kuleczka, Piksa (94′ Ostrowska), Gąsiorek, Szymczak, Warachowska (46′ Rohn), Kozarzewska (70′ Piętakiewicz).

Anglia: Poulter – Smith, Rabjohn, Simpson (84′ Wilson), Flannery (84′ Milne), Doe (71′ Dahou), Guyatt (60′ Lackev), Earl, (60′ Ede), Enderby, Claypole, Godfrey.

źródło: własne / kobiecyfutbol.pl

Sebastian Stanek

fot. sportowamigawka.pl

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region