Skontaktuj się z nami

IV Liga

Poprad Muszyna melduje się w finale PP

 

Poprad Muszyna melduje się w finale PP

Komfortową sytuację mieli zawodnicy Kolejarza Stróże, którzy bezpośrednio awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu naszego podokręgu. Do wyłonienia drugiego finalisty potrzebny był półfinał pomiędzy Popradem, a Skalnikiem.

Na boisku w Kamionce zmierzyły się dwie IV ligowe ekipy. Lepiej notowani są zawodnicy z uzdrowiskowej miejscowości, którzy z przewagą ośmiu punktów nad Skalnikiem zajmują szóstą lokatę. Wiadomo jednak, że spotkania pucharowe to nie to samo co rozgrywki ligowe, w których obie drużyny będą miały przyjemność spotkać się dopiero w połowie kwietnia przyszłego roku. 

Szczególnie na to spotkanie czekał Piotr Saratowicz, obecnie szkoleniowiec Skalnika, który przecież kilka ładnych sezonów spędził w Muszynie. Faworytem był oczywiście Poprad, który ma w swojej kadrze kilku zawodników reprezentujących nie tak dawno barwy Sandecji, na czele z Grzegorzem Baranem, on jednak swoim doświadczeniem ma sterować na boisku młodymi piłkarzami, którzy ogrywają się w Muszynie, a docelowo mają w przyszłości wrócić i walczyć o skład w Nowym Sączu.

Co do samego spotkania to przewaga zespołu gości nie podlegała dyskusji, o ile w pierwszej połowie Skalnik kilkukrotnie potrafił “kontrować” rywala i mógł pokusić się o trafienie, o tyle gorzej szło im w defensywie, gdzie po błędach musieli ponosić najwyższą karę, czyli stratę bramki. W drugiej odsłonie po godzinie gry na 3:0 podwyższył Matras, a gospodarzy “dobił” w końcówce Kuzera i Poprad zasłużenie awansował do finału, gdzie czeka już Kolejarz Stróże.

Skalnik Kamionka Wielka – Poprad Muszyna 0:4 (0:2)
Bramki: Stróżyk 20′, Szczepański 35′, Matras 65′, Kuzera 80′.
Skalnik: Lisowski – Niemas, Chochla, Dyląg, Hasior – Wontorczyk, Griński, Fryzowicz, Nowak, Kocemba – Maciaszek.
Poprad: D.Bomba – Szczepanik, Szeliga, Janur, Baran, T.Bomba, Matras, Szczepański, Stróżyk, Podgórniak, Susidko. 

(Sebastian Stanek)

********************************************************************************
Chcesz przygotować dla nas materiały, relację, lub zdjęcia z tego lub innego meczu? Bardzo prosimy o kontakt:

www.facebook.com/naszsport/
redakcja@naszsport.pl

 

 

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w IV Liga