Skontaktuj się z nami

Nasz region

Poprad jednak zagra z Wieczystą w Pucharze Polski

Mimo porażki poniesionej na boisku, Poprad Muszyna dzięki walkowerowi uzyskał awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Swój mecz rozegrali także zawodnicy Glinika Gorlice.

W ubiegłym tygodniu w ramach 1/8 finału Pucharu Polski Poprad Muszyna uległ Metalowi Tarnów po serii rzutów karnych 1:4. Jednak, jak czytamy w komunikacie „Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, po zapoznaniu się z oryginalnym sprawozdaniem z zawodów 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski z dnia 13 kwietnia 2022 r. pomiędzy drużynami Metal Tarnów – Poprad Muszyna postanowił wynik z boiska (1-1, karne 4-1 dla Metalu) zweryfikować i przyznać walkower 3-0 na korzyść Popradu Muszyna”

Uzasadnienie:
W drużynie Metalu Tarnów zagrał z nr 13 Damian Ch., który po dwóch otrzymanych żółtych kartkach powinien w tych zawodach pauzować, a więc był zawodnikiem nieuprawnionym do gry. Wcześniej na szczeblu Podokręgu Tarnów otrzymał żółte kartki w meczu półfinałowym Metalu z KS Koszyce Wielkie (6 października 2021 r.) i finałowym Metalu z Dunajcem Zakliczyn (14 listopada 2021 r.). Potwierdzają to oryginalne sprawozdania dostarczone przez sędziów do siedziby Podokręgu Tarnów, Raport drużyny Metalu z Extranetu dotyczący meczów Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów oraz pismo z dn. 23 listopada 2021 r. z Podokręgu Tarnów do Wydziału Gier MZPN zgłaszające Metal jako zdobywcę PP z Tarnowa wraz z wykazem kar (jest na nim Damian Ch. z dwoma kartkami i adnotacją o pauzie).

Wczoraj swój mecz rozegrał Glinik Gorlice, przegrywając z MKS-em Trzebinia 1:4. Honorowe trafienie dla Glinika zdobył Jakub Dziedzic w 13. minucie. Poprad Muszyna w kolejnej serii gier zmierzy się z Wieczystą Kraków.

 

Sebastian Stanek

Reklama

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region