Skontaktuj się z nami

B klasa

Nowy sezon, nowa B klasa i nowe – stare kluby

Trzeba przyznać, że po zakończeniu rozgrywek 2020/2021 spory ruch powstał w sądeckiej KEZZA B – klasie, gdzie doszło do wielu zmian.

Doskonale już wiemy, że bezpośredni awans szczebel wyżej uzyskała ekipa Nawoja, która w najbliższym czasie zainauguruje walkę w A – klasie. Wspomnianą ligę opuściły trzy drużyny, które musiały przełknąć gorycz porażki i spadku – Jedność Nowy Sącz, Piątkovia Łęg oraz LKS Świniarsko, a więc nowi przedstawiciele Klasy B. Upiekło się nieco zawodnikom z Piwnicznej, bowiem poprzez wycofanie się z rozgrywek Ubiadu, Ogniwo utrzymało się na swoim dotychczasowym poziomie.

W najbliższym sezonie na najniższym szczeblu rozgrywkowym najprawdopodobniej zabraknie rezerw zarówno Dunajca, jak i Zamczyska, jednak w ich miejsce wskakują nowe – stare ekipy, które w ostatnich latach nie posiadały seniorskich zespołów. Od B – klasy zmagania rozpoczną Zabełcze Nowy Sącz (ostatni sezon 2011/2012 w A klasie) oraz Polany Berest (ostatni sezon 2013/2014 w B klasie). Jedenastozespołową ligę uzupełnią oczywiście ULKS Przydonica, Zawada Nowy Sącz, LKS Łęka, Królovia Królowa Górna, Galicja Nowy Sącz i Chruślice Nowy Sącz.

 

 

(Sebastian Stanek)

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w B klasa