Skontaktuj się z nami

A klasa

Korzenna: Szósta wygrana bez straty gola

Po spadku z ligi okręgowej ULKS Korzenna świetnie odnajduje się w warunkach klasy A. Po sześciu kolejkach, ma ona na koncie komplet punktów i imponujący stosunek bramkowy 31-0, co już teraz – na początku sezonu czyni ją głównym kandydatem do awansu.

Obecna kadra Korzennej w odniesieniu do tej z zeszłego sezonu została wzmocniona. Co prawda przyszło do niej „tylko” trzech nowych zawodników, ale jak się okazuje dodali oni niesamowitej, jakości. Mowa tutaj o napastniku Konradzie Kuzera, który jest wychowankiem Korzennej, a ostatnie lata ogrywał się w rezerwach Sandecji i czwartoligowym Popradzie Muszyna. Także z Muszyny z Kuzerą, przyszedł kolejny napastnik Daniel Szeliga (wychowanek Sandecji), także i ten zawodnik grał już kiedyś w Korzennej, by następnie nabierać doświadczenia na czwartoligowym froncie w Barcicach i Muszynie, teraz wraca do swojej rodzinnej miejscowości by pomóc lokalnemu klubowi w walce o awans. To dzięki tym dwóm zawodnikom, świetnemu duetowi i współpracy po sześciu meczach piłkarze z Korzennej maja już na koncie, wspomniane 31 bramek, z czego 16 strzelił Kuzera. – Z Danielem znamy się od małolata, byliśmy razem w Muszynie w ostatnim sezonie, a wcześniej graliśmy w Sandecji II. Nasza współpraca przekłada się na boisko, gdzie świetnie się rozumiemy i napędzamy ofensywę Korzennej – potwierdza Konrad Kuzera, najlepszy strzelec Korzennej.

Jednak nie tylko super atak, to recepta na sukces. Warto odnotować, że bezbłędnie do tej pory grała defensywa Korzennej, która jeszcze w tym sezonie nie straciła bramki. Dużą zasługą jest tutaj postać Łukasza Schreinera (obecny trener Zyndrama Łącko), który przyszedł z Marcinkowic, a w swoim CV obok trenerki, może pochwalić się także występami na czwartoligowym poziomie. – Łukasz to mózg operacji, ostoja obrony, genialnie wyprowadza piłkę i stwarza zagrożenie w ofensywie szczególnie przy stałych fragmentach. Uważam, że to on jest naszym największym wzmocnieniem w tej rundzie – ocenia Konrad Kuzera.

W minioną niedzielę Korzenna podejmowała na własnym boisku ekipę Mszalnicy. Gospodarze zdobyli dwa szybkie gole, co zapowiadało pogrom. Nic takiego jednak nie miało miejsca, bo przyjezdni zaczęli dość dobrze się bronić, a szczególnie ich bramkarz Kościółek, który zdołał wybronić nawet rzut karny i dobitkę Tomasza Kuzery.

Szósta kolejka KEEZA Klasy A należała wyraźnie do gospodarzy, wygrali oni wszystkie mecze, a kibice mogli oglądać aż 41 goli, choć nie rozegrano spotkania Grybovi Grybów z Orłem Ptaszkowa.

Wyniki IV kolejka KEEZA Klasa A Nowy Sącz:
Dąbrovia Wieloglowy – Budowlani Jazowsko 6:1
Zawisza Rożnów – KPT Nawojowa 6:0
ULKS Korzenna – LKS Mszalnica 2:0
Górka Szczereż – Olimpik Powroźnik 2:0
Nawoj Nawojowa – Ogniwo Piwniczna 5:0
Amator Paszyn  – Zamczysko Marcinkowice 6:0
Victoria Witowice Dolne –  Wicher Mogilno 12:1

 

fot. ulkskorzenna.pl

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w A klasa