Skontaktuj się z nami

Klasa okręgowa

Helena sprawia niespodziankę i pokonuje faworyta (RELACJA + GALERIA)

Pamiętamy w jakim stylu Helena Nowy Sącz awansowała do klasy okręgowej i trzeba przyznać, że początek obecnego sezonu w ich wykonaniu był słaby. Raptem trzy punkty w pięciu spotkaniach z pewnością można odbierać jako niedosyt.

Kobylanka z kolei pewnie kroczyła po kolejne punkty, będąc zespołem z czołówki tabeli. Wiadomo, że mecze w środku tygodnia są dla wszystkich drużyn wyzwaniem i tutaj w gorszej sytuacji byli goście, którzy musieli pokonać spory dystans, żeby dotrzeć punktualnie na spotkanie. Jednak braków na ławkach rezerwowych obu zespołów nie było widać, zawodnicy odpowiedzialnie stanęli na wysokości zadania.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli faworyta, a więc Kobylanki. Nie minęło dziesięć minut, jak Góra wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych Heleny i otworzył wynik spotkania. Dodatkowym ciosem dla gospodarzy była wymuszona zmiana Fritza, który przez uraz musiał opuścić boisko już na samym początku meczu. Mógł za to w pełni zająć się prowadzeniem drużyny zza linii bocznej, bowiem to właśnie on zastąpił Wiesława Wójsika na stanowisku trenera.

Zły początek podziałał motywująco na gospodarzy, ponieważ kilka minut po straconej bramce było już 1:1. Sprawy w swoje ręce wziął niezawodny Gryzło i pięknym strzałem z 25. metrów pokonał bramkarza Kobylanki. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale do przerwy gole już nie padły. Po zmianie stron trzeba było czekać kwadrans na kolejne trafienie. Przesunięty z defensywy do linii pomocy Tumidaj w odpowiednim momencie nabiegł na piłkę w polu karnym, umieszczając ją tuż pod poprzeczką.

Kobylanka nie była schowana za podwójną gardą i też próbowała swoich szans, jednak dobrze dysponowany był Kiełbasa. Jego vis a vis również pokazał swoje umiejętności, broniąc w bardzo dobry sposób uderzenie Gryzły z rzutu wolnego. Więcej szczęścia miał przy akcji Bocheńskiego, który z trzech metrów trafił wprost w golkipera przyjezdnych. Ostatecznie wynik pozostał bez zmian i mała niespodzianka stała się faktem.

Helena Nowy Sącz – LKS Kobylanka 2:1 (1:1)

Bramki: Gryzło, Tumidaj – Góra.

Helena: F.Kiełbasa – Pieńko, Zaczyk, Maciaszek, Kiełbasa – Marmol, T.Cięciwa, Gryzło, Jasiński, Tumidaj – Fritz (A.Kiełbasa).

Kobylanka: Karp – Żmigrodzki, Kijek, Guter, Zapała – Trzyna, Gadzina, Bednarz, Serafin, Augustyn – Góra.

Dunajec Nowy Sącz – Łosoś Łososina Dolna 3:1

********************************************************************************
Chcesz przygotować dla nas materiały, relację, lub zdjęcia z tego lub innego meczu? Bardzo prosimy o kontakt: