Skontaktuj się z nami

Klasa okręgowa

Czas na sądecko-gorlicką ligę okręgową.

Ostatnio na łamach naszego portalu pisaliśmy o pierwszej potyczce w sądecko-gorlickiej lidze okręgowej, w której to Zyndram Łącko pokonał wysoko LKS Zagórzany. Teraz czas na pozostałe boje. Sprawdźmy kto z kim i dlaczego.

Amator Paszyn-KS Biecz (Nasz typ: 1-2)

Ptaszki ćwierkają ze możny sponsor, który w poprzednim sezonie wspierał finansowo LKS Wójtową wraz z najlepszymi zawodnikami tego klubu przywędrował do klubu z Biecza. Głośne nazwiska, takie jak: Tomasz Libera, Kacper Laskoś, Dariusz Bałut, Marcin zasiliły zatem zespół z powiatu gorlickiego, czyniąc go jednym z faworytów ligi.  Gościom nie będzie jednak łatwo w pierwszej ligowej batalii, ponieważ miejscowi, którzy rzutem na taśmę awansowali o szczebel wyżej liczą, że w ich przypadku zadziała wszystkim znane “prawo beniaminka”. Po powrocie z “delegacji”  w szeregach Amatora pojawili się ponownie: Sebastian Gardoń oraz Szymon Pogwizd.

ULKS Korzenna- Biegoniczanka Nowy Sącz (Nasz typ: 2-2)

Niezwykle barwnie zapowiada się pojedynek triumfatora sądeckiej a klasy, z trzecią siłą ligi poprzedniego sezonu. W zespole gości doszło do migracji na linii: Biegoniczanka- Hart Tęgoborze. Zespół opuścił grający trener Jakub Czernecki wraz ze skrzydłowym Krystianem Owsianką. W ich miejsce przyszli: Rafał Baran oraz Krzysztof Zieliński, znani głównie z występów w LKS Ubiad. Miejscowych  z kolei wzmocnił doświadczony bramkarz Jakub Bobak oraz Gabryel Tarasek z KPT Nawojowa. Kibice z pewnością ostrzą sobie zęby na pojedynek bramkostrzelnych liderów swoich zespołów: Konrada Kuzery oraz Dawida Węglowskiego.

Sokół Stary Sącz- LKS Kobylanka (Nasz typ 3-2)

Sokół bardzo szybko będzie musiał się pogodzić  ze stratą swojego najlepszego strzelca Bartłomieja Kurzeji, który już strzela bramki na boiskach 4 ligi w barwach Popradu Muszyna. Z wypożyczenia wraca za to- Wojciech Mędoń, który zaliczył bardzo udaną rundę wiosenną w barwach Amtora Paszyn. Goście z pewnością liczą na “przebłysk” geniuszu Rafała Gadziny.

Biała Brunary- Sandecja II Nowy Sącz (Nasz typ 1-3)

Zdecydowanym faworytem wydają się być goście z Nowego Sącza i trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że każdy inny wynik niż zwycięstwo rezerw Sandecji będzie odbierane jako sporą niespodziankę. Przyjezdnych będą głównie reprezentować najzdolniejsi zawodnicy Akademii Sandecja. Zobaczymy czy w młodych wilkach tkwi siła.

 Skalnik Kamionka Wielka-Łosoś Łososina Dolna (Nasz typ 2-2)

Spadkowicz z 4 ligi niespodziewanie wylądował w sądecko-gorlickiej lidze okręgowej. Trudno rozszyfrować jaką kadrą będzie dysponował Skalnik na starcie rozgrywek. Wiadomym jest, że klub opuścili:  bramkostrzelny Grzegorz Maciaszek (Nawoj Nawojowa) oraz ikona Grzegorz Żarnowski (Poprad Rytro). Z kolei zespół przyjezdnych wzmocniło dwóch zawodników z Witowic Dolnych: Nowak oraz Kmiecik.

Helena Nowy Sącz- Hart Tęgoborze ( Nasz typ 0-1)

W obydwóch klubach doszło do roszad na ławce trenerskiej. W Helenie Nowy Sącz ponownie stery objął Wojciech Fritz, natomiast Biegoniczankę na Harta zamienił trener młodego pokolenia-Jakub Czernecki. Poprzednie dwa pojedynki zwyciężyli zawodnicy z nad Jeziora Rożnowskiego, więc i tym raz wieszczymy ich minimalne zwycięstwo.

Gród Podegrodzie -Poprad Rytro (Nasz typ 3-3)

Hit kolejki, bo tak trzeba określić starcie czołowych ekip poprzedniego sezonu. Szczególnie ciekawie wyglądają letnie transfery gości: Grzegorz Żarnowski (Skalnik Kamionka Wielka) oraz Jakub Leśniak (Poprad Rytro). Obydwie drużyny znane są z ofensywnego usposobienia dlatego spodziewamy się zaciętego pojedynku, obfitującego w wiele pięknych trafień. 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

.

.

.

.

.

.

.
.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Klasa okręgowa