Skontaktuj się z nami

Duża piłka

Zwycięstwo w Olsztynie

Sandecja wywozi z dalekiego Olsztyna komplet punktów, zadecydowały bramki zdobyte przez “Biało-Czarnych” w pierwszym kwadransie.

Podopieczni Dariusza Dudka bardzo dobrze rozpoczęli mecz, bowiem już w 3. minucie Elhadji Maissa Fall skutecznie skierował głową piłkę do siatki, wyprowadzając Sandecję na prowadzenie. Dziesięć minut później było już 2:0, Damir Šovšić otrzymał podanie w obrębie pola karnego i w zamieszaniu podbramkowym skutecznie umieścił futbolówkę w siatce. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły jeszcze kilka sytuacji, ale żadna z nich nie była na tyle skuteczna, aby wynik meczu uległ zmianie.


Po zmianie stron najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał w 75. minucie Tomasz Boczek, obrońca “Biało-Czarnych” uderzył głową, a piłkę z linii bramkowej wybił Konrad Syldatk. Zemściło się to w 82. minucie, faulowany w polu karnym został zawodnik z Olsztyna i sędzia wskazał na “wapno”. Do piłki podszedł Patryk Mikita, jego pierwsza próba została odbita przez Dawida Pietrzkiewicza, a przy dobitce bramkarz Sandecji był już bez szans. Ostatecznie udało się “Sączersom” utrzymać wynik i wywalczyć komplet punktów.


Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz 1-2 (0-2)

Bramki: Patryk Mikita 82′ – Elhadji Maissa Fall 3′, Damir Šovšić 13′.

Żółte kartki: Jakub Tecław, Merveille Fundambu – Elhadji Maissa Fall, Robert Janicki, Sebastian Rudol, Damir Šovšić.

Stomil: Konrad Syldatk – Jonatan Straus, Rafał Remisz (c), Jonatan Simba Bwanga (13′ Beniamin Czajka), Filip Szabaciuk (46′ Aleksander Pawlak) – Wojciech Reiman, Piotr Pyrdoł (60′ Patryk Zych), Łukasz Moneta, Jakub Tecław (46′ Maciej Spychała), Merveille Fundambu (68′ Shun Shibata) – Patryk Mikita.

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Kamil Słaby, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko (c) – Damian Chmiel, Damir Šovšić, Robert Janicki (78′ Dawid Wolny), Jakub Zych, Elhadji Maissa Fall (46′ Bartłomiej Kasprzak) – Svetoslav Dikov (84′ Kornel Osyra).

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).


Sebastian Stanek

fot. Adrian Maraś

 

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Duża piłka