Skontaktuj się z nami

Z A klasy do Ekstraklasy

Z A klasy do Ekstraklasy: Michał Augustyn – prezentacja

 

Z A klasy do Ekstraklasy: Michał Augustyn – prezentacja

Kolejnym zawodnikiem projektu „Z A klasy do Ekstraklasy”, którego sylwetkę chcielibyśmy Państwu przedstawić jest Michał Augustyn.

Michał to 21-letni zawodnik AKS-u Ujanowice, przeważnie występuje na pozycji lewego obrońcy. Jako wychowanek tego klubu przeszedł przez wszystkie szczeble grup młodzieżowych. W ekipie seniorskiej zadebiutował w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016. Przez dwa lata wyróżniał się na tyle, że w efekcie trafił do zespołu juniorów Sandecji Nowy Sącz (2018). Następnie występował w IV lidze, jako zawodnik Olimpii Pisarzowa oraz Orkana Szczyrzyc. W ostatnim czasie wrócił do swojego klubu, a obecnie grę w piłkę nożną łączy ze studiami na kierunku Budownictwo w Krakowie.



Michał pozytywnie wypowiada się o projekcie, w którym udział jest dla niego wyróżnieniem. – Powołanie do projektu “Z A klasy do Ekstraklasy” bardzo mnie zaskoczyło. W naszym regionie to chyba pierwszy taki projekt, w którym zawodnicy grający codziennie w niższych ligach, dostają szansę zagrać z pierwszoligową drużyną. Bardzo się cieszę, że razem z innymi świetnymi zawodnikami mogę brać w tym udział i myślę, że będzie to dla nas ogromna szansa – zaznacza Michał Augustyn.

Jakie cele stawia przed sobą zawodnik AKS-u Ujanowice? – Jeśli będę miał okazję, oczywiście chciałbym zagrać w przyszłości w wyższych ligach. Spotkanie z zawodnikami grającymi w 1. lidze będzie wielkim sprawdzianem naszych umiejętności i możliwością wykazania się. Taki mecz jest dla mnie ogromną motywacją i spełnieniem marzeń – dodał Augustyn.

(Sebastian Stanek)

********************************************************************************
Chcesz przygotować dla nas materiały, relację, lub zdjęcia z tego lub innego meczu? Bardzo prosimy o kontakt:

www.facebook.com/naszsport/
redakcja@naszsport.pl

 

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Z A klasy do Ekstraklasy