Skontaktuj się z nami

1 Liga

MKS Sandecja wywalczyła zwycięstwo z liderem.

Wymodlone i wywalczone zwycięstwo z liderem. MKS Sandecja zrobiła milowy krok w stronę utrzymania!

Sandecja Nowy Sącz w ważnym meczu pokonuje Podbeskidzie 1:0 i robi bardzo duży krok w stronę utrzymania w Fortuna I Liga. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił z rzutu karnego Michal Piter-Bucko.

Od początku spotkania to goście próbowali narzucić swój styl gry tworząc ataki pozycyjne, ale nie przynosiło to wielkiego zagrożenia. W 25 minucie groźnie pierwszy raz zaatakowała Sandecja  Nowy Sącz za sprawą Dominika Kuna, który popisał się znakomitym rajdem z środka boiska, ale jego strzał zablokowali w ostatniej chwili obrońcy. Chwilę później w polu karnym Sandecji został sfaulowany Biliński i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, ale w pojedynku z Bielicą, zwycięsko wyszedł bramkarz „biało-czarnych”. W samej końcówce ponownie sędzia podyktował rzut karny tym razem dla gospodarzy. Bardzo aktywny w tym meczu Dominik Kun wpadł w pole karne, gdzie został zahaczony przez Gacha i sędzia Opaliński nie miał wątpliwości wskazując na „wapno”. Jedenastkę na bramkę zamienił, niezawodny w tym sezonie Michal Piter-Bucko i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:0 dla Sandecji.

W drugiej połowie podopieczni trenerów Jałochy i Świerczewskiego głównie nastawili się na utrzymanie korzystnego wyniku. Mimo tego kilkukrotnie MKS Sandecja zagroziła bramce strzeżonej przez Leszczyńskiego. Było to za sprawą Chmiela, który po składnej akcji groźnie uderzył zza pola karnego oraz po rzucie rożnym, kiedy to Szufryn uderzył głową w światło bramki ale no posterunku był bramkarz Podbeskidzia. „Górale” próbowali doprowadzić do wyrównania, ale w znakomitej dyspozycji był dzisiaj Daniel Bielica. Bramce Sandecji zagrozili Biliński po strzale głową oraz dwukrotnie groźnie uderzał Mateusz Marzec. Mecz zakończył się zwycięstwem „Sączersów” 1:0 i przybliżył ich do utrzymania w Fortuna I Liga.

MKS Sandecja Nowy Sącz 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Bramki: Piter-Bucko-45′

Żółte kartki: Piter-Bucko-79′, Socha-87, Szufryn-93′ – Baszłaj-33′, Gach-65′

Sandecja: D. Bielica – A. Basta, D. Szufryn, M. Piter-Bucko, T. Socha – D. Kun, R. Kanach, B. Kasprzak(G. Baran-71′), D. Chmiel(J. Kuźma-75′), A. Danek – M. Korzym(K. Palacz-91′)

Podbeskidzie: R. Leszczyński – Sz. Mroczko, A. Komor, D. Baszłaj(M. Batelt-86′), K. Gach – A. Rakowski(M. Sopoćko-65′), J. Bieroński, M. Marzec, D. Ubbink(I. Martin-79′), D. Hillbrycht – K. Biliński

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)