Skontaktuj się z nami

Duża piłka

Sądeczanin w sztabie pierwszoligowca

Wychowanek sądeckich klubów – Jakub Nowak dołączył do sztabu szkoleniowego Dariusza Marca, obejmując stanowisko asystenta trenera w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Jakub Nowak większość piłkarskiej kariery spędził w Nowym Sączu, gdzie reprezentował barwy Startu, Dunajca czy Sandecji. Właśnie w „Biało-Czarnych” barwach zanotował swój debiut na szczeblu I ligi w czerwcu 2013 roku. W swoim CV ma także występy dla Lubania Maniowy i Barciczanki Barcice. 

Popularny „Cypis” trenerką zajmuje się od 2011 roku, kiedy rozpoczął pracę z młodzieżą w Sandecji. Dwa lata później związał się z Dunajcem, któremu poświęcił dekadę czasu jako szkoleniowiec różnych grup, a także przez pewien okres zawodnik tego klubu.

Nowak legitymuje się licencją trenerską UEFA A, a na swoim koncie ma staże w topowych europejskich klubach, jak Ajax Amsterdam czy Real Madryt. Z holenderskim zespołem wiąże go także rola asystenta podczas obozów Ajax Camp&Clinics.

Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w Fortuna 1. Lidze, drużyna nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań i w związku z tym sporo pracy czeka nowy sztab, by wyprowadzić „Górali” z kryzysu.

 


 

Sebastian Stanek

fot. tspodbeskidzie.pl

 

 

 

Reklama

.

.

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Duża piłka