Skontaktuj się z nami

Skoki Narciarskie

PŚ w Zakopanem: Wysokie miejsce Stękały, w niedzielę bez Żyły!

 

PŚ w Zakopanem: Wysokie miejsce Stękały, w niedzielę bez Żyły!

 

Źródło: PAP/EPA 
Piątkowe kwalifikacje wygrał Japończyk Yukiya Sato, który skoczył 133 m. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała zajął 3 miejsce, a pofrunął na odległość 130m. Kolejne miejsca “biało-czerwonych” to: 7. Dawid Kubacki, 11. Klemens Murańska, 19. Kamil Stoch, 24. Paweł Wąsek, 30. Jakub Wolny.
Natomiast Piotr Żyła został zdyskwalifikowany podczas dzisiejszej kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem. Powodem był nieregulaminowy kombinezon. FIS kontroluje przepuszczalność powietrza w kombinezonie, obwód oraz długość rękawa oraz by dolna krawędź w kroczu nie była zbyt nisko. Wszystko dlatego, że rozciągnięta tkanina stwarza dodatkową powierzchnię nośną. Przed startem zawodnik jest mierzony, po kontroli nie może już poprawić kombinezonu. Żyła napisał  na Instagramie: “Hmmm, no wolna niedziela. Ale jutro walczymy”
Już dzisiaj (16 stycznia) Polacy powalczą o zwycięstwo w konkursie drużynowym, który odbędzie się o godz. 16:00. Nasi reprezentanci wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Piotr Żyła.
(DeGie, Dominik Głąb)

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Skoki Narciarskie