Skontaktuj się z nami

IV Liga

NaszRaport: Orkan Szczyrzyc – wskoczyć do dziesiątki!

Dwunasta pozycja Orkana po rundzie jesiennej (16 spotkań) to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. W Szczyrzycu docelowo marzą o III lidze, ale w tym sezonie celem numer jeden zapewne będzie załapanie się do pierwszej dziesiątki, która zagwarantuje sobie utrzymanie. Sprawdzamy, co słychać w klubie z wielkimi aspiracjami tuż przed rundą wiosenną. Po zakamarkach drużyny i klubu “oprowadzi nas” trener Wojciech Tajduś.

Wojciech Tajduś jest trenerem młodego pokolenia. W rundzie jesiennej prowadził ekipę Sokoła Słopnice, z którą zrobił świetny wynik (7 miejsce i 29 punktów o 11 więcej od Orkana). Tuż po zakończeniu rundy postanowił zrezygnować ze stanowiska. – Czułem, że moja misja w Słopnicach dobiegła końca. Potrzebowałem nowych wyzwań, kiedy rezygnowałem z prowadzenia Sokoła, nie miałem jeszcze innych ofert – tłumaczył wówczas Tajduś. Nieoczekiwanie dość szybko na stole pojawiła się oferta od lokalnego rywala Orkana Szczyrzyc, który rozstał się z trenerem Kordianem Wójsem (został asystentem w ekstraklasowym Podbeskidziu Bielsko-Biała).

Zmiana szkoleniowca, była preludium do kolejnych ruchów transferowych, jakich dokonano w Szczyrzycu. – Zarząd klubu po zakończeniu rundy jesiennej rozstał się z czterema zawodnikami. Piątym zawodnikiem, który nas opuścił był Marcin Krywoborodenko, który głównie przez zmianę miejsca zamieszkania wybrał grę dla Barciczanki – tłumaczy rozstania nowy szkoleniowiec. – Jeżeli chodzi o wzmocnienia to cieszę się, że pozyskaliśmy bardzo ambitnych zawodników. Są to bez wątpienia piłkarze, którzy wkładają serce w to, co robią, pracują z pełnym zaangażowaniem i mam nadzieje, że będziemy mieli z nich pożytek w rundzie wiosennej. Być może jeszcze ktoś do nas dołączy. Wszystko wyjaśni się w najbliższych godzinach – dodaje.

Tajduś przyznaje, że nie wszystko w meczach sparingowych szło jak po maśle, ale w ogólnym rozrachunku jest z nich bardzo zadowolony. – Mecze sparingowe w okresie przygotowawczym mają swoją specyfikę i ich wyniki nie zawsze są adekwatne do obecnego stanu rzeczy. Staraliśmy się na bieżąco wyciągać wnioski i poprawiać naszą grę. Piłkarsko najlepszy sparing, który zagraliśmy to ostatnia potyczka z liderem IV- ligi zachodniej Wiślanymi Jaśkowice- bardzo mocną drużyną, gdzie mimo porażki z długich fragmentów gry należy być zadowolonym. Najsłabiej wyglądaliśmy w meczu z Rabką, ale też na to wpływ miały ubytki kadrowe, jakie mieliśmy w tym okresie.

Sparingi:
 1:1 – Lubań Maniowy
1:1 – Clepardia Kraków
3:3 – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie
2:4 – Glinik Gorlice
10:3 – Wierchy Pasierbiec ·1: 5 – Wierchy Rabka
6:0 – AKS Ujanowice
5:3 – Śledziejowice
8:3 – drugi sparing z Wierchami Pasierbiec
1:2 – Wiślanie Jaśkowice

Na inauguracje wiosny Orkan wybiera się do Kamionki, gdzie powalczy o punkty z zawsze groźnym Skalnikiem. – W sobotę mam nadzieje, że aura nam nie pokrzyżuje planów i zainaugurujemy rundę meczem w Kamionce Wielkiej. Skalnik to zawsze ciężki rywal i mecze z nim do łatwych nigdy nie należą. Pierwsze spotkanie to też jakaś niewiadoma, bo jednak mecze o stawkę, a sparingi to zupełnie inna rzeczywistość. Początek rundy będzie z pewnością niesamowicie wymagający, bo oprócz Skalnika gramy jeszcze z Lubaniem Maniowy i Unia Tarnów, czyli jednymi z głównych kandydatów do awansu. Tydzień przed podziałem na grupy będziemy pauzować. Póki, co jednak skupiamy się na najbliższym rywalu i tak będziemy, co tydzień podchodzić do sprawy – analizuje początek rundy szkoleniowiec Szczyrzyca.


Kadra Orkana Szczyrzyc na wiosnę 2021:
Bramkarze:

Łukasz Różański
Krzysztof Piwowarczyk
Krzysztof Kordeczka

Obrońcy:
Kamil Janecki
Józef Gargas
Sławomir Boczoń
Tomasz Kwiecień
Maciej Śliwa

Pomocnicy:
Tomasz Kurek
Michał Tabor
Dominik Franczak
Dawid Antolak
Piotr Kaczor
Tomasz Łatka
Mateusz Jamrozy
Krzysztof Kołpak
Damian Wsół

Napastnicy:
Kacper Frydecki
Bartlomiej Limanówka
Kamil Świerczek

Ubyli: Wojciech Jurek (Orzeł Piaski Wielkie), Filip Sroka (?), Arkadiusz Sajdak (Clepardia Kraków), Marcin Krywoborodenko (Barciczanka), Dariusz Sosnowski (Okocimski Brzesko).

Przybyli: Tomasz Kurek (Hutnik Kraków), Dawid Antolak (Huragan Waksmund), Kacper Frydecki (Grębałowianka), Tomasz Łątka (Płomień Limanowa).

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w IV Liga