Skontaktuj się z nami

Galeria

Plebiscyt: Mateusz Poczkajski – ikona i kapitan Popradu Rytro

 

Plebiscyt: Mateusz Poczkajski – ikona i kapitan Popradu Rytro

Od początku związany z Popradem Rytro, raz tylko zdecydował się na transfer do czwartoligowego Tymbarku. Przez lata gry nad Popradem zapracował na uznanie i szacunek całego środowiska. Teraz oprócz gry szkoli także dzieciaki w miejscowej akademii. Są tacy, którzy porównują go (zachowując proporcje) do Cristiano Ronaldo.

Mateusz Poczkajski (Poprad Rytro)
Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął jako trampkarz w klubie Poprad Rytro, a następnie w barwach tego klubu w wieku 16 lat zadebiutował w seniorach. Na początek swojej piłkarskiej drogi awansował z klubem z nad Popradu do ligi okręgowej.

W wyniku jego efektywnej gry na pozycji napastnika w wieku 20 lat został wypożyczony do IV ligowego klubu KS Tymbark. Barwy tego klubu reprezentował przez 2 sezony , stanowił kluczową pozycję na boisku oraz czołowego strzelca zespołu. W 2012 roku powrócił do Popradu Rytro aby wywalczyć z nim awans do IV ligi.

Obecnie występuje właśnie w tym klubie, który jest liderem ligi okręgowej. Otrzymywał wiele propozycji gry w wyższych ligach jednak jego serce zawsze należało do jednego klubu, w którym realizuje się również jako trener w akademii piłkarskiej szkoląc młode piłkarskie talenty.

Tylko w tym sezonie zdobył już 23 bramki oraz 7 asyst w 13 meczach, niejednokrotnie występując na boisku w roli kapitana drużyny. Wyczyn ten czyni go bezapelacyjnie najlepszym snajperem całe ligi. Mati to rocznik 1991, a więc ma już na karku 28 lat. Przez wielu znajomych oraz zawodników porównywany jest stylem gry do CR7, jednak pamiętać trzeba , że wszelkie swoje sukcesy i umiejętności zdobył dzięki ciężkiej pracy trenując zarówno w okresie przygotowawczym, sezonu ale również poza nimi.

Aby zagłosować na Mateusza, wystarczy kliknąć w poniższą grafikę. Poprzez facebooka, wyświetli się post, tam w komentarzu odnaleźć wpis Mateusz Poczkajski i dać lajka przy jego nazwisku.

(DSz)

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Galeria