Skontaktuj się z nami

Nasz region

Komisja odwołała się od komisji, odnośnie wyroku komisji – jest postanowienie Związkowej Komisji Odwoławczej MZPN w Krakowie!

Tytuł może nieco zagmatwany, ale już wyjaśniamy o co chodzi. Na łamach naszego serwisu poruszaliśmy temat spotkania Kolejarz Stróże – Hart Tęgoborze z rundy jesiennej, który zakończył się dalszą telenowelą na linii Kolejarz – sędzia – arbiter/związek piłkarski.

Każdy z obserwatorów na swój sposób zna sytuację, która wałkowana była już kilkukrotnie. Tak samo, każdy może wyrazić swoją opinię i ocenę w tym temacie. Nam daleko od wystawiania ocen i wyroków, bowiem od tego są odpowiednie organy. Jednak w związku z zagorzałą dyskusją na ten temat i z dziennikarskiego obowiązku przekazujemy, jaki jest finał tej sprawy i zapraszamy do rzetelnej dyskusji.

Sprawa prezesa Kolejarza Stróże odbiła się głośnym echem w lokalnym futbolu. Podejrzenie zastraszania arbitra pamiętnego spotkania, zostało ocenione negatywnie i przyznano karę 200 zł zgodnie z komunikatem (ZKO MZPN Kraków – L.dz. 14/2021 z dnia 26.01.2021), następnie w tej sytuacji wyrok wydał MZPN Kraków o treści” Komunikat KD.NS/20/2021) o umorzeniu postępowania dyscyplinarnego wobec Ireneusza G”.

Środowisko sędziowskie postanowiło złożyć wniosek odwoławczy do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i w odpowiedzi otrzymało następującą odpowiedź: „uchylić zaskarżone decyzje Komisji Dyscypliny MZPN Podokręgu Nowy Sącz i w oparciu w skazane przepisy oraz art. 6 §.1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN uznając, że popełnione przewinienie dyscyplinarne wyczerpuje znamiona określone w kilku przepisach i wymierza obwinionemu karę w wysokości 2.000zł (dwa tysiące złotych)”.

UZSADNIENIE wg.: (Komunikat ZKO MZPN Kraków – L.dz. 14/2021 z dnia 26.01.2021) > pełna treść TUTAJ

Jak wspominaliśmy wcześniej, nasza opinia z punktu pozostaje neutralna i Wam pozostawiamy ocenę tej sytuacji. Zachęcamy do gorącej i kulturalnej dyskusji w tym temacie w komentarzach poniżej.

(Sebastian Stanek)

fot. http://nsozpn.pl/postanowienie-zwiazkowej-komisji-odwolawczej-mzpn-w-krakowie-w-sprawie-odowolania-komisji-sedziowskiej-mzpn-podokregu-nowy-sacz/

 

 

Dotknij, by skomentować

Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Nasz region