Skontaktuj się z nami

B klasa

KB Nowy Sącz: podsumowanie 2. kolejki

Ulewna niedziela upłynęła nam pod znakiem 2. kolejki w sądeckiej B -klasie. Cztery spotkania przyniosły nam trzynaście bramek.

Pojedynek na wzór bokserskiej odbył się pomiędzy zespołami Nawoja oraz rezerw Zamczyska. Podczas gdy jedni wychodzili na prowadzenie, drudzy starali się, jak najszybciej odpowiedzieć. Najwięcej działo się w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony. Strzelanie rozpoczął Grzegorz Kulpa w 30. minucie, przyjezdni zasługują na pochwałę, odrabiając straty 120 sekund później. Po bramce Sebastiana Matusznego wynik brzmiał 1:1 i wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni przy tym wyniku, jednak końcówka w wykonaniu Nawoja była piorunująca. W 43. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Pierzchały, goście zdołali po raz drugi odpowiedzieć, po zmianie stron wyrównał Piotr Mróz i wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Galicja i Przydonica przystępowały do meczu po porażkach w pierwszej kolejce. Więcej jakości piłkarskiej zaprezentowali przyjezdni, którzy w spotkaniu rozgrywanym na Zabełczu dwukrotnie znaleźli drogę do siatki. W pierwszej odsłonie Przydonicę na prowadzenie wyprowadził Bodziony, a w drugiej wynik meczu ustalił Rembiasz.

Kluczem do zwycięstwa w meczu Zawady z Łęką były celne dośrodkowania zawodników zespołu z Nowego Sącza. Dwie takie akcje przyniosły efekt w postaci goli, po jednym z każdej odsłon. Łęka mimo starań nie potrafiła znaleźć drogi do siatki, choć raz była blisko, gdy jej zawodnik trafił w słupek. Pozycję lidera utrzymały rezerwy Dunajca, które w pierwszej kolejce zdemolowały Galicję 7:0, a tym razem musiały się namęczyć o wiele więcej. Królovia postawiła twarde warunki, o czym świadczy minimalne zwycięstwo Dunajca 3:2.

Nawoj Nawojowa – Zamczysko Junior Sport Club 2:2 (2:2)
Bramki: G.Kulpa, K.Pierzchała – S.Matuszny, P.Mróz.

Galicja Nowy Sącz – ULKS Przydonica 0:2 (0:1)
Bramki: M.Bodziony, T.Rembiasz.

Zawada Nowy Sącz – LKS Łęka 2:0 (1:0)
Bramki: M.Gadzina, K.Wójtowicz.

Królovia Królowa Górna – Dunajec II Nowy Sącz 2:3
Bramki dla Królovii: M.Groń, P.Chełminiak.