Skontaktuj się z nami

IV Liga

Glinik i Orkan zwyciężają w półfinałach i zmierzą się w finale PP

W środę 8 maja odbędzie się finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Poznaliśmy już finalistów, a będą nimi Glinik Gorlice, który pokonał LKS Szaflary oraz Orkan Szczyrzyc, który z kolei ograł rezerwy Sandecji.

Glinik od pierwszych minut spotkania narzucił swoje tempo oraz styl gry. W 13 minucie Dziedzic wykorzystał stratę rywali w środku pola i po kontrataku zdobył gola otwierającego wynik spotkania. W okolicach 30 minuty spotkania zawodnicy z Gorlic zaczęli bombardować bramkę Żuka, który ostatecznie skapitulował po strzale Da Silvy.

Przed przerwą Szaflary „złapały” kontakt. Krótko rozegrany stały fragment gry i Stawicki niweluje stratę bramkową. W drugiej odsłonie, zaledwie po pięciu minutach Dziedzic po kontrze zdobył swojego drugiego, a zarazem ostatniego gola w całym spotkaniu, jednocześnie wprowadzając Glinik do finału okręgowego PP.

LKS Szaflary – Glinik Gorlice 1:3 (1:2)
Bramki: Stawicki 40′ – Dziedzic 13′, 50′, Da Silva 30′.
Szaflary:
Żuk – Hreśka, Rusnak, Topór, K. Kantor (67′ Sołtys), Stawicki, Wojtanek (73′ M. Kantor), F. Kamiński (67′ Lubelski), P. Kamiński (15′ Mrowca), Żółtek, Kwiatek.
Glinik:
Mituś – Gomulak, Dyląg, Drąg, Pabisz (66′ Martuszewski), Skrzypniak, Krzysztoń, Gogola (82′ Brach), Santiago Casallas (70′ Setlik), Guilerme da Silva, Dziedzic (90′ Olszanecki).

W drugim spotkaniu półfinałowym Sandecja II Nowy Sącz mierzyła się z Orkanem Szczyrzyc. Obie drużyny dobrze znają się z IV ligowych boisk, a spotkały się nie tak dawno, bo 17 marca i padł wtedy remis 1:1.

Po kwadransie gry na prowadzenie wyszli zawodnicy Sandecji i przez długi okres ten wynik się utrzymywał. Dopiero na kwadrans przed końcem Tabor wyrównał wynik meczu i pachniało rzutami karnymi. Do serii jedenastek faktycznie doszło, a w niej lepsi okazali się piłkarze Orkana, zwyciężając 3:1. Dwa strzały obronił Piwowarczyk i znaczna jego zasługa w awansie drużyny ze Szczyrzyca do finału.

Sandecja II Nowy Sącz – Orkan Szczyrzyc 1:1 (1:0) w karnych 1:3

(Seba)

źródło: własne/sportowepodhale.pl/limanowa.in

********************************************************************************
Chcesz przygotować dla nas materiały, relację, lub zdjęcia z tego lub innego meczu? Bardzo prosimy o kontakt: