Skontaktuj się z nami

IV Liga

Emocjonujący mecz w Muszynie. Kolejne zwycięstwo Popradu.

Spotkania pomiędzy Popradem Muszyną, a Glinikiem Gorlice zawsze przynosiły kibicom dużo emocji. Tym razem nie było inaczej. Po meczu obfitującym w wiele okazji bramkowych gospodarze wygrali 2:1.

Pierwsza połowa to przewaga Glinika, który był bardziej konkretny. Natomiast w grze Popradu można było zauważyć dużo niedokładności i niepotrzebnych strat. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 25 minucie. Po zagraniu piłki ręka przez Szczepanika sędzia podyktował rzut karny. Konrad Grela pewnym strzałem pokonał Karola Miczołka i goście objęli prowadzenie 1:0. Pod koniec pierwszej połowy strzelec pierwszej bramki popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 1:0 dla Glinika.

Na początku drugiej połowy po dobrym dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska do bramki Glinika trafił Paweł Szczepanik, ale sędzia w tej sytuacji odgwizdał pozycję spaloną obrońcy Popradu. Chwilę później dwukrotnie do siatki trafili zawodnicy z Gorlice, ale również w tych sytuacjach arbiter nie uznał bramek, najpierw z powodu faulu w ataku, a następnie na pozycji spalonej znajdował się Kmak. Po tym trener Kubiela dokonał trzech zmian co odmieniło grę jego drużyny. Długo nie trzeba było czekać na efekty, bo już kilka minut później Poprad wyrównał stan spotkania. Bramkę zdobył Lukas Hruska, który pojawił się chwile wcześniej na placu gry. Po zdobyciu gola przez podopiecznych trenera Kubieli rozpoczęła się ich totalna dominacja na boisku co doprowadziło do strzelenia bramki na 2:1. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, na długim słupku zamknął Paweł Szczepanik i pokonał bramkarza strzałem głową. Hruska i Orzechowski mieli doskonałe sytuacje, aby zamknąć to spotkanie, ale nie potrafili ich wykorzystać. Na szczęście dla kibiców Popradu, ich zawodnicy potrafili dowieźć wynik 2:1 i dopisali sobie kolejne 3 punkty do swojego dorobku.