Skontaktuj się z nami

Duża piłka

Dwa tygodnie do ligi, Sandecja ogrywa rezerwy Wisły Kraków

Nie doszedł do skutku sparing z Resovią Rzeszów, w związku z czym Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się z liderem JAKO IV ligi, Wisłą II Kraków.

Wszystko, jeśli chodzi o bramki działo się jeszcze w pierwszej połowie. Sandecja Nowy Sącz bardzo szybko objęła prowadzenie, bowiem już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Wilczyński. Strzał z dystansu Radosława Gołębiowskiego sparował przed siebie Kacper Szewczyk, dobijać próbował Denis Potoma, ale wspomniany wcześniej Wilczyński skutecznie zmienił tor lotu piłki, pakując futbolówkę do siatki. Pierwsze dwadzieścia minut w wykonaniu podopiecznych Roberta Kasperczyka wyglądało bardzo obiecująco, raz po raz „Sączersi” sunęli pod bramkę rywala. Nieco później do głosu doszli zawodnicy Wisły, wykorzystując błąd w defensywie Sandecji doprowadzili do wyrównania

Stracona bramka podziałała motywująco na zawodników w biało-czarnych strojach, którzy kontynuowali dobre momenty z początkowej fazy spotkania. Zaowocowało to bramką słowackiego pomocnika, Denisa Potomy w 39. minucie. Po zmianie stron gole już nie padły, choć w szeregach Sandecji swoje okazje mieli Rafał Wolsztyński (trzykrotnie), Igor Maślanka (także trzykrotnie), Kacper Wokacz czy Mateusz Jarzębiak. Kolejny „przegląd wojsk” za sztabem szkoleniowym „Biało-Czarnych”, a już za dwa tygodnie wznowienie rozgrywek ligowych, w których Sandecja w sobotę 24 lutego o 19:30 podejmie na stadionie w Niepołomicach Zagłębie II Lubin.

Wisła II Kraków – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:2)

Bramki: Karol Tokarczyk 25′ – Jakub Wilczyński 8′, Denis Potoma 39′.

Wisła II: (skład wyjściowy) Kacper Szewczyk – Kuba Wiśniewski, Rubén Bonachera, Oliwier Micek, Jakub Złoch, Marc Grau, Jakub Niewiadomski, Wiktor Szywacz, Dominik Sarga, Karol Tokarczyk, Maciej Kuziemka.

Sandecja: (I połowa) Paweł Sokół – Petr Buchta, Michał Rutkowski, Mateusz Bartków, Bruno Żołądź, Denis Potoma, Kacper Talar, Patryk Bryła, Radosław Gołębiowski, Jakub Wilczyński, Wiktor Kamiński. (II połowa) Martin Polaček – Rastislav Václavik, Piotr Kowalik, Mateusz Jarzębiak, Petr Buchta (65′ Mateusz Bartków), Tomasz Nawotka, Igor Maślanka, Kacper Wokacz, Mikołaj Kwietniewski, Marcinho, Rafał Wolsztyński.