Skontaktuj się z nami

Dzieci

Dunajec stawia na doświadczenie w pracy z najmłodszymi adeptami futbolu

Rozpoczął się kolejny nabór zawodników do Akademii Dunajca Nowy Sącz – tym razem do „Zielonej Rodziny” zaproszone są dzieci z rocznika 2019 i młodszych.

– Zajęcia poprowadzi najbardziej doświadczony trener i pedagog z pośród „zielonej” kadry – Łukasz Biernacki z licencją UEFA A. Trener Łukasz na co dzień nauczyciel, znany jest z ławki trenerskiej jako wieloletni szkoleniowiec seniorów KS Dunajec Nowy Sącz, a wcześniej trener m.in. trzecioligowego Popradu Muszyna oraz czwartoligowych klubów: Lubania Maniowy oraz Barciczanki Barcice.

Skąd taki wybór?

Dla Akademii Dunajca Nowy Sącz najmłodsi są najważniejsi. W końcu to tutaj stawiamy podstawy do piłkarskiego rozwoju, a przede wszystkim mamy zaszczepić pasję w tych młodych chłopcach i dziewczynkach. Nie mogę pozwolić zatem, aby ich trener prowadzący był „przypadkowy” czy bez doświadczenia. Często spotykamy się z tym błędem w innych akademiach, gdzie najmłodsze dzieci trenerzy traktują, jako „kolonię karną”. U nas jest inaczej. Przede wszystkim liczą się dzieci, a nasi trenerzy mają świadomość, że możliwość prowadzenia naboru to nagroda za dotychczasową świetną pracę – mówi dyrektor KS Dunajec Jakub Nowak.

Zajęcia naborowe odbywają się w środy na sali Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, a od nowego roku prowadzone będą w dwóch terminach.

Reklama

.

.

.

.

.

.

.

Archiwum

Musisz to przeczytać!

Więcej w Dzieci