Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Blisko 3 miliony złotych dla Podegrodzia! Gród doczeka się nowoczesnego stadionu

Prawie 3 mln zł dofinansowania dla Gminy Podegrodzie

Gmina Podegrodzie otrzymała 2 991 300 zł dofinansowania na budowę nowoczesnego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego wraz z zapleczem infrastrukturalnym. Nowy obiekt powstanie w miejscu obecnego stadionu LKS Gródu Podegrodzie.

Promesa została wręczona 1 czerwca podczas uroczystości w Gminie Zielonki w ramach Programu budowy pełnowymiarowych boisk piłkarskich – Edycja 2025. Dokument na ręce wójt Gminy Podegrodzie Małgorzaty Gromali przekazał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ireneusz Raś.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Inwestycja obejmie budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, nowego budynku klubowego oraz trybun dla kibiców. Szacunkowa wartość całego przedsięwzięcia wynosi około 9 milionów złotych.

Jest to bardzo ważny moment w historii naszego klubu. Od wielu lat czekaliśmy na budowę stadionu z prawdziwego zdarzenia – podkreśla wiceprezes Grodu Podegrodzie, Wojciech Podmański.

Projekt Gminy Podegrodzie znalazł się w gronie siedmiu inwestycji z województwa małopolskiego, które otrzymały wsparcie w tegorocznej edycji programu.

Stadion ma służyć całej gminie

Nowy obiekt będzie wykorzystywany nie tylko przez klub występujący obecnie w V lidze, ale również przez lokalną społeczność i instytucje działające na terenie gminy.

Ten obiekt będzie służył nie tylko klubowi, ale również instytucjom działającym na terenie gminy, takim jak ochotnicza straż pożarna czy szkoła podstawowa. Stadion będzie udostępniany także pod różnego rodzaju zawody i wydarzenia sportowe – dodaje Podmański.

Gród od lat należy do czołówki regionu

LKS Gród Podegrodzie od kilku sezonów należy do czołowych drużyn regionu nowosądeckiego i regularnie walczy o wysokie miejsca w rozgrywkach V ligi. W klubie liczą, że nowa infrastruktura pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój sportowy oraz szkolenie młodzieży.

Ze swojej strony oraz w imieniu całego zarządu chciałbym podziękować władzom Gminy Podegrodzie oraz radnym za wykonanie kolejnego kroku w stronę rozwoju infrastruktury sportowej. Pierwszym ważnym etapem był wykup stadionu od Wspólnoty Wsi – mówi wiceprezes Grodu.

Klub liczy na szybkie rozpoczęcie inwestycji

W Podegrodziu nie ukrywają zadowolenia z przyznanego wsparcia i mają nadzieję, że realizacja inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie.

Bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli w pełni korzystać z nowoczesnego obiektu – kończy Wojciech Podmański.

Autor: Mateusz Horowski

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz swój e-mail i zapisz się na nasz newsletter